Pokojovky
Tipy

Kam umístit pokojovky

Během covidové doby jsem trávila spoustu času doma a našla jsem si novou zálibu. Pokojovky! Vrhla jsem se do nich tak po hlavě, že už máme krapet problém se všichni domů vejít. Takže přišel čas začít to řešit, anebo se odstěhovat do koupelny. Ta je zatím bez pokojových rostin…

Pokojovky jsou drahá sranda

Zjistila jsem, že pěstování pokojových rostlin, není úplně levná záležitost. Pořizovací ceny jsou poměrně vysoké a to nemluvím o příslušenství, jako jsou květináče, obaly, správná hlína atd… Naštěstí, se dají získat i zdarma. O tom si můžete přečíst v článku Jak získat pokojovky zdarma.

 

Jak se mi to vymklo z ruky

Aktuálně bydlím v 1+1 a při předtuše stěhování do domku jsem začala zběsile shromažďovat rostliny. Protože, květiny do útulného domova přece patří. Jenže stěhování neklaplo a já mám parapety oken, vršek kuchyňské linky a v podstatě jakoukoliv další volnou plochu zaskládanou květináči. A rozjela jsem se opravdu pořádně. V tuto chvíli mám doma obsazených 23 květináčů, další na balkoně a na další pokojovky mi koření ve skleničkách. Prostor u mě prostě ovládly rostliny. Někdy vám představím, alespoň moje nejoblíbenější, protože ty prostě musíte vidět.

 

Nekonečná radost

Musím ale přiznat, že mi to dělá radost. S do téhle doby nepoznaným potěšením sleduji, jak pomalu raší kořínky, povzbuzuji nové lístky k růstu a nemůžu se dočkat, až budou rostlinky větší a pořádně se rozrostou. Navíc se musím přiznat, že jsem hodně pyšná na to, že jen jedna jediná je koupená, ostatní jsem všechny získala zdarma. Což mě těší, takže mám radost hned dvojnásobnou.

Orchideje k sv. Valentýnu
Monstera “Monkey Mask”
Africká fialka

Kam s nimi

Nejoblíbenější potosy

Bohužel kapacita bytu je omezená a nastal čas, abych si položila Nerudovskou otázku: “Kam s nimi?” Hodně se mi líbí nástěnné držáky na květináče. Když si představím, jak spadají dolů liány potosu… Mňamka! Navíc zdi jsou snad jediná plocha, kterou mám ještě volnou. Bohužel jsem to ale musela zamítnout. Nevěřím panelákovým zdím a nechci do nich vrtat. Jsem v nájmu a jako majitel bych za rozvrtané zdi nájemníkovi moc nepoděkovala. Navíc se v bytě nechci úplně usazovat, protože pořád doufám, že už tam dlouho nezůstanu. Takže co teď? Po chvíli googlení mi to konečně došlo. Chce to stojan na květiny! A tak jsem objevila nabídku Favi a jejich nabídku desítek až stovek nejrůznějších stojanů.

 

Stojany na květiny

Moje první orchidej

Stojan, který by mi vyhovoval musel mít správnou velikost, pojmout hodně pokojovek a musel se mi líbit. Cenu jsem příliš neřešila. Nejedná se o spotřební zboží, ale věc, která mi vydrží roky. Tak jsem se při výběru favoritů, trochu rozšoupla. Vybrala jsem si tři krásné favority, ale tady jsem bohužel skončila. Nedokážu se rozhodnout, který se mi líbí víc.

  1. Regál Tuss – je vyrobený z bambusu a dostatečně velký, abych mohla ještě nějaké pokojovky pořídit. Cena 2099,- Kč.
  2. Regál Kondela – kov pro mě není úplně top materiál. Díky vertikálnímu rozmístění rostlin, ale zabere méně místa. Cena 1060,- Kč.
  3. Rohové schody – připomínají mi stolek z dětství a díky rohovému umístění nezaberou tolik místa. Ale jsou kovové. Cena 1352,- Kč.

A teď přichází řada na vás. Který regál je podle vás hezčí. Zahlasujte v anketě a pomozte mi to rozseknout. Děkuji! 🙂

 

Který regál se vám líbí nejvíce?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

 

Článek vznikl ve spolupráci s Favi.

 

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.