antea.blog.cz

Kam ten blogosvět spěje?

Teď jsem byla 2 dny od rána do večera v práci a na blog jsem se nedostala. Když jsem se ale konečně vyšetřila čas na svůj blog nestačila jsem se divit – tolik komentářů a vesměs všechny negativní. Za poslední dny byl můj článek, ve kterém jsem psala , že podle lidových průpovídek se zvířata dělí na hloupá (býložravá) a chytrá (masožravá a všežravá)… označen za výblitek.
Pro další komentující jsem byla povrchní a blbá, protože si myslím, že mladá anglická královská rodina to se svou hrou na běžné občany už přehání a měli by si udržovat větší odstup. Za ideální považuji přístup mezi Kate a Williamem a královnou Alžbětou.
Když jsem to tak pročítala, letělo mi hlavou, kam ten blogosvět směřuje?

Přece, když s článkem nesouhlasím, tak to můžu normálně napsat, ale proč hned dělat z autora debila jen proto, že má jiný názor? Víte, oba články jsem publikovala ještě na svém předchozím blogu a světe div se, tam nejenže mi nikdo nenadával, ale dokonce se mnou povětšinou souhlasili. Tak jak je možné, že nyní se na mne snesla taková vlna kritiky?
Ještě bych se ráda zamyslela nad lidmi, kteří přijdou na blog neznámé osoby, přečtou si pár jejich článků a na jejich základě se rozhodnou autora veřejně označit za povrchního blbce, aniž by si byť jen připustili možnost, že články třeba nepochopili, nebo že na té troše co četli charakter autora těžko rozpoznají.
Co soudit o takovýchto erudovaných znalcích lidských povah, kteří od boku střílí nadávky?
Ne, nemrzí mě ta označení. Já vím, jaká jsem a lidé, co mě znají, to ví také a takovíto odborníci ať si myslí, co jen chtějí. To co mě mrzí je fakt, že už i na blogy přišly móresy odsuzovat ostatní a ani se je neobtěžovat poznat.
Takže abych odpověděla na otázku v nadpisu, kam ten blogo svět spěje.
Blogosvět spěje dopryč. Nedávno mi VB říkal, že blogy už jsou mrtvé. Nevěřila jsem tomu, ale nyní vidím, že měl pravdu. Protože z místa, které dříve bývalo útočištěm v reálu nepochopených lidí toužících se přátelit se stalo místo, kde si lidé užívají pocit moci, a kde mají možnost pěkně si na někom zgustnout a být na něj hnusní, protože… Proč?
Protože se špatně vyspali, nebo protože má jiný názor.
Přijde mi to smutné.
Prosinec 2014

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.