Myslím

Jen kýč nebo návnada na pedofily?

Dětské soutěže krásy a všechna další dětská vystoupení, která jsou považována za profesionální…

Známe to všichni, malé holčičky, které často ještě ani nechodí do školy, zmalované jako štětky, snažící se pod nánosy líčidel vyhrát soutěž…

Protřelé obličejíky, které z nich dělají miniautrní dospělé ženy, efektivně vládnoucí svou ženskou mocí, ohánějící se ostrými lokty…

Nikdy tyhle soutěže a vystoupení nepochopím a nikdy nepřestanu odsuzovat rodiče a pořadatele, že tomuhle ty děti vystavují. Nemám nic proti dětským soutěžím krásy. Tvrdit, že všechny děti jsou hezké je nesmysl.
Všechny děti jsou hezké v očích svých rodičů, ale v očích veřejnosti to jsou často malé ošklivky.
Je to smutné, povrchní, ale je to tak, každý nemůže být krásný, nadaný apod.

Ať se mezi sebou klidně poměřují děti, které si šly víckrát, když se rozdával talent nebo vzhled. Ale ať se tak děje úměrně jejich vzhledu….

 

Zmalovat malé holčičky, jak plakáty a z dětského vystoupení, které by mělo oslňovat svou roztomilostí udělat show pro pedofily, je totálně za hranou.

 

Vždyť roztomilost a dětskost není tak těžká, jen je třeba nechat děti být dětmi…

4 komentáře

 • Metteorwa

  Ta dvě videa pro srovnání jsou všeříkající. Toddlers and Tiaras jsem jednu dobu fakt nakoukala a dělalo se mi fyzicky zle. Samozřejmě že nejvíc byly vidět ty špatné extrémy (malé holčičky prakticky “nafetované” kilama cukru a enrgiťákama, protože ty soutěže jsou extrémně vyčerpávající i pro dospělého člověka, natož malé dítě, výstupy a scény, že už to nechtějí dělat, že jim je špatně – skutečně tam byla i píča, ale fakt píča, která nutila vystupovat holčičku s horečkou – nechtějí umělé řasy, nechtějí ty umělé zuby atd.). Prostě hrůza za hrůzou, ale pozadí je jasné – zvlášť v USA (a amatérsky hádám že zvlášť na jihu), je to ohromnej byznys a točí se v tom prostě dost peněz na to, aby nebylo snadné to vymýtit. Sama mám skoro ročního kluka, kterej miluje foťák, nevadí mu cizí lidi, rád se předvádí a nevadilo by mi jít s ním sem tam na konkurz, kdo ví, třeba by se mu to nakonec vyplatilo. Nebo taky ne a ve výsledku je to jedno. Ovšem představa takovýho “pasáctví” vlastního dítěte, to je fakt mordor.

 • Kája

  Jo, máš pravdu.
  Stejně tak se mi nelíbí stajlování dětí za každou cenu. Totálně nechápu, k čemu je vyoblíkat čtyřleté dítě jak na molo, když jde jen tak na procházku nebo na hřiště. O.o
  Nebo když jsem dělala instruktorku na školách v přírodě a děti měly většinou krásné nové oblečení. Ok, proč ne, ale ony pak brečely, když se trochu ušpinily, že je máma zabije, že je poučovaly, aby přijely čisté. Hm, hm. Sama jsem tam litala v teplákách a bylo mi jedno, kolik je na nich bláta, však se to vypere, ne?

  Děti nejsou modelky…

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.