Tipy

Jak využít čas v karanténě

Neberte karanténu jako otravu, ale berte ji jako příležitost udělat něco pro sebe. S COVID-19 se všechno změnilo. Přišla krize, hroutí se trh a pracovní místa mizí před očima. Moje už zmizelo. Nesedím ale s rukama v klíně a dělám na tom, abych svoji šanci získat práci zvýšila. Jak využít karanténu ve svůj prospěch? Já se online učím angličtinu! Co děláš ty?

 

Krize je tady, podniky krachují a přijde nezaměstnanost

V tuhle chvíli zažívá průmysl celého světa obrovskou krizi, která smete velkou většinu pracovních míst. Můj obor, marketing, letěl k zemi hned mezi prvními a já se prakticky z týdne na týden ocitla bez práce.Můj rezervní super plán, jet na sezónu pracovat do Norska jako pokojská vzal za své hned vzápětí. Jsou uzavřené hranice a navíc gastro a ubytování se poroučelo hned po marketingu.  V tuhle chvíli krachuje jeden podnik za druhým, takže až skončí karanténa, stejně práci neseženu. Rozhodně ne v mém oboru. Ale jsem v karanténě, což je vlastně dobrá příležitost.

Pokud si chcete roušky objednat můžete to zkusit TADY, ale je otázka, jestli a kdy je doručí.
V každém případě, předobjednávky zatím přijímají.

Připravujte se na budoucnost

Ale pozor! Rozhodně jsem nesložila ruce do klína. I když momentálně nemám do čeho píchnou využívám čas k tomu, abych se připravila na budoucnost. Takže, jak využít karanténu? V mém případě to vypadá tak, že jsem se začala učit angličtinu a vzala jsem to pořádně od podlahy. Protože, ať je moje budoucnost v Čechách nebo ve světě, angličtina mi usnadní cestu všude. Rozhodně neplánuju znovu skončit v podřadné práci, i když tam o zážitky není nouze. Přesně tak jsem přišla na Desatero triků obchodních řetězců, ze kterých se mi zvedá žaludek ještě teď po letech.

 

Zachrání mě angličtina

Angličtinu procvičuji i normálně, není to žádá novinka. Běžně jednu, ale jedu takové to udržování přes Duolingo, které mě moc daleko neposunuje a slouží spíš jen k tomu, abych úplně všechno nezapomněla. Teď jsem si stáhla kurzy od ONLINE jazyky a začala se připravovat. Protože štěstí přeje připraveným a já fakt nejsem zvědavá na to, aby mě blbá krize a karanténa poslali na střídačku. Je potřeba se dané situaci přizpůsobit a jít s dobou a přesně to já dělám.

 

Online výuka s garancí vrácení peněz při nespokojenosti

ONLINE jazyky mi přijdou bezva. Kurzy jsou přehledně udělané a učení mi leze do hlavy skoro samo. Navíc kromě angličtiny učí ještě dalších pět světových jazyků (němčin, španělštinu, francouzštinu, ruštinu a teď jistě velice populární, italštinu). Nad nákupem jsem trochu váhala, přece jen to něco stojí a nejsem v situaci, kdy bych mohla nepromyšleně utrácet. Dost mě ale uklidnila jejich lekce zdarma a především garance kvality. V případě nespokojenosti garantují vrácení peněz, to ale nebude můj případ, já jsem spokojená 🙂

 

Jak využíváš čas v karanténě ty?
Napiš mi do komentářů svůj tip! 🙂

5 komentáře

 • Nathan

  Pro nás se ženou se nic výrazně nemění ani v současné “krizové” situaci. Věnujeme se dál aktivně psaní knih a jsme šťastní. 😊 V rámci let minulých jsme se průběžně zajišťovali do budoucna, takže na nás teď nedopadá hysterie s pandemií ani budoucí krizí na trhu práce.
  Jinak studium jazyků osobně podporuji, člověku to otevírá nové možnosti. Zvláště co se týče práce v zahraničí, protože tady v ČR můžeš umět cizí jazyk sebelépr, ale dokud sis nezaplatila státnice, ohrnují všichni nos.

  • Antea

   Já jsem to zajištění dost podcenila, ale pořád jsem na tom lépe než řada jiných. Jen to Norsko mi udělalo obrovskou čáru přes plány, protože zůstat teď zaseklá v ČR a ještě k tomu bez práce je fakt průšvih, ale dělám na tom 🙂
   S těmi jazyky v ČR je to fakt problém, to je pravda. Já třeba anglicky zásadně nemluvím před nikým kdo není cizinec. Protože ten ocení, že se s tebou domluví a je mu úplně jedno jestli tam střihneš nějakou gramatickou chybku nebo ne… 🙂

  • Antea

   Doporučuji k těm rouškám audioknihy 🙂 Já je poslouchám i před usnutím a nebo když dělám něco rukama, tak si je pouštím taky. Mám tak zaměstnanou hlavu i ruce a jsem spokojenější 🙂

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.