Myslím

Jak vybrat správný džíny

Všichni víme, že dobře padnoucí džíny jsou alfou a omegou našeho vzhledu. Jak ale vybrat džíny, které vám skvěle padnou? Sepsala jsem vám to!

Mnohé nevinné mužské duše, nechápou jak moc je složité vybrat džíny. Zmateně a zoufale se plouží mezi regály, občas se odváží nesměle něco namítnout a když o nich dlouho neslyšíte, najdete je tiše brečet v nějakém zastrčeném koutě.

Nerozumí tomu. 😀

Bootcut, slimky, slimky, bell bottom, boyfriend, boyfriend skinny, straight, skinny, wide leg…. zní to pro ně jako cizí slova.

Jenže pro ženy to nejen že nejsou tajemné formule, ženy si dokonce musí umět k názvu přiřadit střih, efekt a postavu, na kterou se dané džíny hodí.

Skinny – prodlouží nohy – souměrná postava, může být pár kilo navíc i krátké nohy
Bootcut – skryjí tlustá lýtka, odvedou pozornost od stehen, zdůrazní zadek – pro oplácanější postavu
Straight – základní a nadčasové – pro všechny typy postav
Skinny bootcut – odvede pozornost od boků – postava s výraznými boky a stehny
Boyfriend – odvedou pozornost od stehen – perfektní pro užší boky
Bell bottom (zvoňáky) – dodají postavě ženskost, skryjí tlustá lýtka – ideální pro štíhlé postavy

Když ovládáte základní džínový slovník, stojíte v kabince obklopená džíny všemožných barev, materiálů a střihů, je čas na to nejdůležitější.

Zkoušení!

Vždy vyzkoušejte alespoň 20 kousků, ať máte jistotu. Každý obchod má trochu jiné číslování a to že v jednou obchodě je vám volná vel. 36 neznamená, že v dalším nebudete mít problém se vejít do vel. 38.

Které džíny jsou ty pravé?

Máte odzkoušeno a stranou jste si daly své favority? Které si vybrat?

Džíny číslo jedna, které vám padnou jako ulité, jsou příjemné, nikde neškrtí, látka se nenapíná, můžete v nich sedět a nepřekáží vám v pohybu?

Džíny číslo dvě? Ledva do nich strčíte nohu máte pocit, že s kalhoty už nepohnete ani o kousek a netušíte, jak je na sebe dostat. Do nich se přece nemůžete vejít! Centimetr po centimetru kalhoty soukáte nahoru, a když přijde chvíle zapnutí knoflíku, nejraději byste si zavolala pár lidí na pomoc. Sotva se vám podaří knoflík protáhnout dírkou a zapnout zip (aniž byste ho zničily), máte pocit, že jste se ocitla ve svěracích….kalhotách. Nemůžete dýchat, nemůžete se pohnout a o sezení si můžete nechat jen zdát…

Které džíny jsou ty pravé, džíny č. 1 nebo džíny č. 2?

Pro všechny, které si lebedí v džínách číslo jedna mám jednu jedinou zprávu!

“Sundat o hodem! Pohodlí?! Vy jste se snad zbláznily! Jak si s tímhle začnete najednou zjistíte, že stojíte v ortopedických botách a dotaháváte oblečení po babičce..!”

Ne, správné džíny vypadají jinak, na pohodlí se nehraje. Pokud sedíte na záchodě a trápíte se tím, jestli se dokážete dostat zpátky do rozepnutých kalhot, gratuluji vám, teď máte správné džíny!

Pokud chcete něco namítat a argumentovat chorobami, které hrozí z příliš těsných kalhot, bojíte se o svůj krevní oběh… kašlete na to.

Móda si to žádá a pro krásu se musí trpět!

Ještě než se rozhodnete pro definitivní chození v sukni, pytli nebo čemkoliv, co nejsou kalhoty, pozor.

Ženy jsou silné!

A ženská vůle vydrží víc než kalhoty. Každé gaťky se vám nakonec po pár nošeních přizpůsobí.  Vyhrajete nad džínovinou a v šatníku vám přibude nový sexy kousek.

Nebo, pokud síle své vůle nevěříte, jděte do sekáče pro kousek oblečení jehož vůli zkrotil už někdo před vámi! 🙂

 

2 komentáře

    • Antea

      Tak to se máš 😀 S mojí postavou je to trochu komplikované a navíc je pro mě fakt důležité, aby mi džíny dobře seděly. Mně prostě nezbývá než zkoušet, zkoušet a zkoušet 😀

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.