Tipy

Jak si založit blog

Blog, který nemá v názvu reklamu, ale končí na běžnou koncovku .cz, .com .eu apod. má řadu výhod. Například s ním můžete vydělávat, protože vás neomezují žádná interní nařízení ohledně reklam, má více návštěvník, protože neobsahuje pochybné koncovky a adresa je jednodušeji zapamatovatelná. Dneska vás naučím, jak si založit blog, krok za krokem.

Jak si založit blog

Nedříve potřebujete místo, kde vás blog poběží. Tomu se říká hosting. Jedná se o placenou služby a platí se obvykle jednou ročně. Nemusíte se bát žádných závratných částek. Běžný blog, jako mám například já se vejde ročně do 1000 Kč.
U mě je to přesně 624,36 Kč za webhosting No Limit a 175,45 Kč za doménu. Můj blog běží na Wedosu, který je v ČR nejlevnější a já jsem tam moc spokojená a stránek tam mám založených už několik. Navíc má Wedos vždy pro nové uživatele kód, kterým za první rok ušetříte polovinu z ceny webhostingu No Limit. V objednávce prostě vložíte kód WN212H8URG.

Doména je pak adresa vašeho blogu. Nejdřív je třeba si ověřit jestli není už registrovaná, ale pokud je volná, můžete se hned pustit do zakládání blogu.

Jak si založit blog

Redakční systém

Když máte zařízenou doménu a hosting, potřebujete vnitřek blogu. Něco, kde budete psát články. To “něco” je redakční systém, pokud tedy nejste programátoři a nechcete si vše vytvořit sami. Na to byste potřebovali desítky až stovky hodin času a ještě ke všemu hromadu odborných znalostí. Naštěstí to jde i bez toho. Na Wedosu si můžete vybrat hned z několik redakčních systémů, které nainstalujete jedním kliknutím. Mezi nimi je i ten nejznámější a nejpoužívanější – WordPress. Na WordPressu běží nejenom můj blog, ale i velké množství profesionálních stránek. Když se naučíte ovládat WordPress, je to i cenná položka ve vašem životopisu. Pracuji v marketingu a už mnohokrát jsem na pohovorech znalost WordPressu zužitkovala. A přitom to není nic složitého! 🙂 Prostředí připomíná klasický textový editor se vším co potřebujete a vzhled blogu si vyberete z tisíců šablon, které dávají jejich tvůrci k dispozici zdarma.

Jak si založit blog

 

Obsah blogu

Nejdůležitější na blogu je jeho obsah. To je to co rozhoduje o tom, jestli budete váš blog úspěšný a bude mít své čtenáře. Nejdůležitější je, aby měl obsah pro čtenáře nějaký užitek. Pomozte vyřešit jejich problém. Například, já svým článkem radím, jak si založit blog.
Co všechno můžeš udělat proto, aby měl tvůj článek úspěch najdeš pěkně shrnuté v článku Jak napsat úspěšný článek. Když všechno úspěšně zvládneš naučíš se nejen, jak si založit blog, ale i jak vydělávat blogem.

 

Dejte mi vědět jestli vám byl článek k užitku a když budete potřebovat poradit napište mi do komentářů. Pokud budu vědět, ráda poradím. 🙂

 

2 komentáře

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.