Osobně o sobě

Jak jsem vyřešila koronu

Znáte přísloví “tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne“? Tak na mě platí “tak dlouho mě štvaly nesmyslná nařízení a dementní čelní představitelé státu“, až jsem si řekla DOST!

Na Covida-19 můžeme mít každý svůj názor. Někdo v něm vidí horší chřipku, druhý boj o život. Asi záleží v jak moc rizikové skupině se nacházíte.  Já se nachází v rizikové a přesto se Covidu nebojím. Ne, že bych byla statečné pořád. Občas mám, asi jako každý, panický pocit “všichni tady umřem!!!”, ale naštěstí mi stačí použít hlavu a podívat se rozumně na dostupná data.

Co ve mně ale vzbouzí skutečnou paniku, je přístup vlády. Oni vůbec netuší, co dělat! A tak přichází jedno nesmyslné nařízení za druhým  a žádné překvapivě nefunguje. Bodejť by ano! Vlak už dávno zmizel za obzorem a celá epidemie/pandemie už se u nás vymknula kontrole. S každým dalším mimózním rozhodnutím, rostla moje úzkost, až jsem z toho začala mít reálné problémy. A to byl ten moment, kdy jsem si řekla “dost”! Přece nebudu čekat až nám zakážou vycházet z bytů! Mám zdravotní problémy, které vyžadují častý pobyt na čerstvém vzduchu a nošení roušek je zhoršuje. Opravdu se chci zbytečně trápit a cítit se jako bezmocná loutka? Ani omylem!

 • Včera večer jsem začala zjišťovat, jak moc šílené je v tuhle chvíli vyjet do Norska za prací.
 • Dnes ráno vyhlásili u klienta na firmě HomeOffice, takže 1-2 měsíce nebude nutná moje přítomnost.
 • Sehnala jsem si dvě parťačky, které sice vůbec neznám, ale stejně jako já chtějí vyrazit ven.
 • Za týden si vyzvednu na úřadě obnovený řidičák a během týdne bychom měly vyrazit.

Kam konkrétně? Zatím víme, že Norsko. Přesnější místo teď řešíme, protože po příjezdu do země je nutná deseti denní karanténa. Ale žádné testy! Takže moje nosní přepážka zůstane i nadále pannou. I když to už asi stejně není, když mi ji před pár lety doktoři za pomoci drátu a kladívka prorazili… Nevěděli, co mi je, tak zkusili tohle… Pozor spoiler – bylo to úplně k ničemu… No, odtud nejspíš pramení moje nechuť nechat si něco strkat do nosu… problém se strkáním do krku jsem měla už od dětství…

No, co jsem tímhle vlastně chtěla říct… Nenadávejte na vládu, dementním lidem se člověk nemá posmívat, oni za to prý nemůžou. Největší idioti jsou ti, kteří je ke korytům dostali. Hlavní myšlenka je – Nebuďte oběti! Nemusíte být. Sice je to teď složitější, ale pořád máte své životy ve svých rukou. A je na vás, který směrem je posunete…

Ono v podstatě i to dodržování nařízení je naše volba. Máme na vybranou. Prostě můžeme raději zaplatit pokutu. Není to ideální, ale pořád jsou dvě možnosti. Tak se mějte v rámci možností fajnově, neprskejte na sebe bacily (jakékoliv) a držte mi palce, ať mi to s tím vycestováním vážně vyjde.

4 komentáře

 • Nemo

  No nevím, jestli je to řešení. Prostě zdrháš, ale korona je všude.
  Ne že bych ti přál nákazu, to vůbec a když doufáš v lepší život v jiné zemi, tak možná dokonce opravdu v cizině své štěstí najdeš. Jenomže politici na hlavu jsou i v jiných zemích a Covid taky (ostatně proto se pořád mluví o pandemii).
  Ty rozkazy (až na to nevycházení z domu po 20. hodině) měly svou logiku. Zavření obchodů v neděli je sporné. Prodavači si odpočinou, ale zase budou lidé víc nakupovat v sobotu. Problém je, že měly přijít dříve (hned jak v srpnu bylo 500 nakažených za den) nebo se na léto nerušit.
  Ta volba není poslechnout nařízení nebo pokuta. Ta volba je mezi tím, jestli mi záleží na ostatních nebo ne. Z domu se ještě pořád vycházet smí, právě kvůli zdravému pravidelnému pohybu. Dobře, ty osobně roušku nosit nemůžeš, jsi zahrnuta ve výjimkách. V tom případě ale pokud možno se nepřibližuj moc blízko k lidem, když s někým mluvíš. Nedělám si srandu, člověk má (obzvlášť, když toho druhého známe) tendenci se lehce přiblížit. Člověk jako společenský druh atakdáleatakdále. Když ale nemáš roušku, ten vir se nemá do čeho zachytit a mohla bys ho prsknout do tváře někomu jinému.
  Mě rouška nepřekáží (zamlžené brýle jsou drobným nepohodlím, které je mi milejší než šířit nákazu už tak rozšířené nemoci) a trestem za její nenošení by pro mě nebyla pokuta, ale černé svědomí.
  každopádně ti přeju zdraví a štěstí.

  • Antea

   Pro mě to řešení rozhodně je. Neutíkám před koronou, ale před lidskou hloupostí, která už v ČR narostla do obřích rozměrů… 🙂

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.