antea.blog.cz

Jak jsem poznal vaši matku – poslední díl

Poslední díl seriálu Jak jsem poznal vaši matku po sobě zanechal hořkou pachuť…
Pozor článek obsahuje vyzrazení celé zápletky a byl psán v den vysílání posledního dílu.
K poslednímu dílu říkám několik velkých NE!
 

 
1. NE, rozvodu Barneyho a Robin.
Co to má sakra být?! Celou devátou sérii zamačkáváme slzu nad tím, jak se k sobě dokonale Robin a Barney hodí, jak se milují a jak se kvůli sobě změnili… A nakonec je vše smazáno krátkou zmínkou o tom, že se rozvedli?!
 
2. NE, smrti matky.
No to si snad opravdu dělají srandu! Chovám slabou naději, že tenhle díl je jen aprílový fórek a že příští týden přijdou scénáristé nečekaně se skutečným závěrem, protože jinak je to fakt trapný!
Celý seriál se řeší, kdo je matka. V poslední řadě seriálu se s ní konečně setkáváme a nakonec si ji i zamilujeme, protože ona je přesně tou dokonalou osobou, která se hodí k “praštěnému” Tedovi, protože ona je úplně stejná jako on. Přejeme Tedovi, že konečně našel svou druhou polovinu, svou spřízněnou duši a dojímáme se nad jejich obyčejnou a přesto dokonalou láskou a pak se dozvíme, že matka je šest let po smrti a Ted zase jede po Robin!!! No dámy a pánové scénáristé, tento konec si strčte…. vy-víte-kam!
Upřímně, ano, vidím jistou logiku v tom, jak seriál skončil. Barney se nikdy nezmění a tak konečný smysl svého života našel ve své malé dcerce (a ta ho nakonec změní, tak jak to žádná žena nikdy nedokázala). A Robin, která nikdy nechtěla a ani nemohla mít děti bude s Tedem, který chtěl děti,měl je s dokonalou matkou, ale teď je volný a má cestu k Robin otevřenou, která se jeho už velkým dětem nestane matkou, ale kamarádkou, kterou ostatně vždy byla. Kruh se uzavírá.
Přesto je to hnusný a pitomý konec!
 
Jak by měl konec vypadat podle mě?
Barney a Robin se skutečně rozvedou. Nějakou dobu budou bez sebe a Barney mezi tím zbouchne, matku své dcery. Na Tedově svatbě se však znovu dají s Robin dohromady. Pak při porodu zemře matka Ellie nebo ji opustí, to už je fuk. Holčičku pak budou vychovávat Robin společně s Barneym. (Nikdy už se ale znovu nevezmou, protože mají pocit, že oficiální potvrzení jejich vztah ničí). Rodina je kompletní a jeden kruh uzavřen.
Další kruh uzavřeme jednoduše tím, že matka nezemře a společně s Tedem žijí ještě dlouhá léta až do smrti, která přijde ve vysokém věku po mnoha a mnoha letech šťastného společného života.
 
DVD seriálu Jak jsem poznal vaši matku si můžete koupit ZDE.
 
 
Leden 2015

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.