antea.blog.cz

Hydrofilní odličovací olej

Vlivem stresu se mi hodně zhoršila pleť. Upřímně přiznávám, že ani v mém “hodně zhoršeném” to nevypadá nijak zvlášť zle, ale jedná se o to, že já to při pohledu z blízka vidím. Okolí nosu je mastnější, mezi očima a v okolí obočí je zase sušší a u dolního rtu mám dokonce dva pupínky, které se nechtějí hojit…

Ano, není to žádná tragédie a vtipné na tom je, že člověk respektující můj osobní prostor nic neuvidí, ale já to vím a sama cítím, v obličeji takové nepříjemné napětí.
Kladla jsem si otázku co s tím. Nejprve jsem to několik týdnů ignorovala a o pokožku nijak nepečovala. Nic se nezlepšilo ani nezhoršilo, ale kvalita pořád byla nižší než je můj standart. Bio pleťová voda už mi došla a novou zrovna nejsou finance, tak jsem se uchýlila k občasnému použití chemické kosmetiky. Po té se kvalita mé pleti opravdu začala měnit… jenže k horšímu! Suchá místa byla sušší, mastná místa byla mastnější a celá pokožka obličeje mi přišla nepříjemně napatá. Už jsem nevěděla co dělat, když jsem si vzpomněla, že můj oblíbenýHydrofilní odličovací olej – Argan Revital má v popisu, že mimo to, že důkladně odlíčí i vodě odolný make-up, tak také vyčistí pleť a je vhodný i pro citlivou pokožku…
330f32d5df_102539947_o2
Obvykle upřímně nesnáším si na obličej nanášet cokoliv mastného. Obvykle mi na odlíčení i voděodolné řasenky stačí jen voda. Olejíček proto používám jen výjimečně, když voda nezabere, nebo mám ještě linky, proto mi recenze na tento olejíček trvala tak dlouho… S těmi problémy co teď mám, ale v podstatě nemám co ztratit. Beru to tak, že bio kosmetika jsou bylinky a ty mi maximálně nepomůžou, ale na 99% problém nezhorší a tak jsem to prubla.
Nejdříve jsem si obličej umyla a pak ho pořádně otřela tampónkem s pár kapkami oleje.
Úleva se dostavila téměř okamžitě. Napjatá pokožka, přestala být podrážděná. Suchá místa se hydratovala a mastnější místa se k mému úžasu nezhoršila, ale jen se očistila. A nejlepší byl tenpocit osvěžení, který jsem cítila. Okolo obličeje se mi vznášela lehká příjemná vůně a napětí bylo pryč. Ani jsem si neuvědomila, jak moc mě obtěžuje dokud nezmizelo a mně se neulevilo.
Až do teď patřil hydrofilní odličovací olej mezi mé méně oblíbené produkty od Saloosu, protože jsem si myslela, že ho nevyužiju a navíc je mastný. Teď se ukázalo, že jej nejen, že využiju, ale stejně jako sprchový olej i on se dá použít, aniž by člověk zůstal zamaštěný.
I v tomto souboji nakonec na plné čáře zvítězila bio kosmetika nad chemickou. Tu už nikdy víc. Mimo jiné jsem si totiž všimla i toho, že když jsem si bezmyšlenkovitě přetřela chem. kosmetikou oblast klíčních kostí, začala se mi tam pokožka horšit a “vyžadovat” chemii.
Pro mě osobně je to důkaz, že s chemickou kosmetikou je něco špatně.
Takže opět jednoznačně doporučuji bio kosmetiku!
Další produkty bio kosmetiky Saloos, které jsem recenzovala, najdete ZDE.
Za poskytnutí produktů k recenzi děkuji Saloos.
Březen 2016

Jeden komentář

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.