Osobně o sobě

Evropská hlavní města + TEST

Před pár měsíci jsem se rozhodla změnit, nebo alespoň silně poupravit svoji kariérní dráhu. Marketing jsem sice vždy milovala a byla to moje vysněná práce, ale v současné době nemám duševní kapacitu věnovat se mu na 100 %. Řeším prostě zásadní věci a nemám sílu být nadšená z toho, že klient má v nabídce novou barvu fuseklí apod. Prostě teď nemůžu…

Evropská hlavní města
Evropská hlavní města

Rozhodla jsem se, že se stanu dopravní dispečerkou. Podmínky k tomu mám opravdu ideální až na jednu drobnou maličkost. Mám orientační nesmysl a nulový zeměpisný přehled, protože mě to nikdy nezajímalo a svoje mentální schopnosti jsem upírala jiným směrem. A teď je bohužel úplně jedno, co umím a vím z jiných oblastí a jsem za naprostého blbce, protože o dopravě nevím naprosto nic.

Absolutně mi to nejde

Nejsem schopná si dávat informace do souvislostí, pokud někoho nenapadne mě na to upozornit… Což většinou nenapadne, takže jsem permanentně za idiota, jsem vynervovaná, dostávám do stresu a mozek mi přestává fungovat i na normální věci, které ovládám. Prostě se skoro neustále bojím, že udělám další chybu. Nejcitelněji se to projevuje, když mluvím. Často  se totiž zarazím v půlce slova a snažím se zamyslet, jestli neříkám nesmysl… Takže mluvím trhaně a často ty nesmysly fakt říkám, protože se mozek přehodil úplně na jinou výhybku než normálně… je to začarovaný kruh.

Čím víc chyb dělám, tím víc se bojím, že udělám další, a čím víc se bojím, tím víc chyb dělám.

Zkrátka ideální situace…

No, proč ale píšu tenhle článek. Zjistila jsem, že si nejsem stoprocentně jistá, když přijde řeč na evropská hlavní města. Mimochodem, jak jste na tom vy? Znáte je všechny se 100%  přesností? Napište mi to prosím do komentářů, protože tohle mě fakt zajímá.

Potřebuju nějaký spolehlivý a tak trochu tajný učební materiál, protože, o mé mezeře v tomhle fakt nikdo vědět nemusí. Papíry a kartičky ztrácím a tohle je něco k čemu se potřebuju vracet, protože jsem si jistá, že to budu zase postupně zapomínat. Koneckonců od základky jsem to přece také zapomněla.

Takže jsem vytvořila Test na hlavní evropská města. Já se díky jeho dělání budu učit a vy si můžete ověřit své znalosti.

Užijte si test  TEST: Hlavní města Evropy

Užijte si zábavu a napište mi, jak jste dopadli. 🙂

Upřímně doufám, že na tom budete mizerně a já si tak nebudu připadat až tak hloupě. Ale myslím si, že i tak je to ostuda, alespoň pro mě. Byla pyšná na svůj všeobecný přehled a evropská hlavní města jsou látka ze základky… Nemám teď ze sebe moc radost a celkově mě štve, že mi zrovna tahle oblast tak nejde. Ale postavila jsem si hlavu. Dokážu to nebo to dokážu. Jinou možnost neuznávám. Když jsem dokázala udělat zkoušku ze Staroslověnštiny, kvůli které vyletěla ze školy třetina ročníku a zvládla jsem napsat i pravopisný diktát, na kterém také vylítalo hodně lidí. Já, která jsem z diktátu nikdy nedostala jinou známku než za 5, jsem půl roku všude chodila s pravidlama pravopisu. Tak se dokážu naučit i tu zatracenou dopravu. A neúspěch si vůbec nehodlám připustit. Bude to těžké a zabere to spoustu času, ale nakonec ze mě bude skvělá dispečerka. A hotovo!

Diverzifikace příjmů

Na marketing ale úplně nekašlu. Vypracovala jsem se v něm od nuly a pořád si nechávám pár klientů pro radost. A taky pro diverzifikaci příjmů. Protože diverzifikovat se ve finanční oblasti zkrátka musí. A co vy, diverzifikujete nebo chodíte od osmi do půl páté den co den do stejné práce a hodláte v tom pokračovat po zbytek života? A co když o práci přijdete, máte náhradní plán nebo spoléháte na to, že to nějak dopadne? Poslední dobou mám pocit, že lidi úplně zapomněli myslet a já bohužel nejsem výjimkou. Ale nevzdávám se a makám na sobě! A když můžu já, tak vy taky.

 

Pro zajímavost:

  • Evropa má 50 států
  • v Evropě najdete 44 hlavních měst
  • všechny země až na Vatikán patří do OSN

4 komentáře

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.