Myslím

Evoluce v praxi aneb rvačka o chlapa

Já se hrozně snažila to nekomentovat, ale čím více komentářů pod tím příspěvkem přibývá a zvyšuje se tak absurdnost situace, nedá mi to a musím to okomentovat obšírněji 😀

Tak jsem si tak pod svým “civilním” profilem projížděla, co je nového na FB a vyskočil na mě příspěvek na jedné ze skupin, kterou sleduju

Já jsem ji vždy sledovala kvůli informacím o cestování, protože jsem chtěla být připravená kdybych i já jednou konečně pokročila od slov k činům a vyrazila. Nevzpomínám si, že bych tam někdy v životě psala post nebo na něco reagovala. Až do dneška 🙂

 

Kdo se podíval na post, tak vidí, že chlap na něm je evidentně sympaťák. Podle mě možná až moc rozjásaný, ale líbil se i mně a to už je opravdu co říct. (Jo, jsem vybíravá potvora.)

Inzerát jsem si přečetla a jak vidíte v komentářích, zaujala mě jedna konkrétní věta, no a vzhledem k ladění inzerátu jsem neodolala, přihlásila jsem se na blogový FB a ten post jsem okomentovala – prostě jsem nedokázala držet zobák 😀 Jenže tím, jsem se k příspěvku “zaháčkovala” a kdykoliv ho někdo okomentuje, tak o tom vím…

 

Vážení, ten příspěvek získal během hodiny přes 500 lajků, 100 komentářů, 1 sdílení a tenhle článek!

 

Můžete mi říct, co je na tom inzerátu nebo jeho autorovi tak výjimečného? Resp. tohle asi chápu. Na první pohled je to vzácná kombinace dobrého vzhledu, ok postavy, vzdělání, zájmů, přívětivé povahy a jestli jsem to správně pochopila tak i finančního zajištění.

 

Co ale nechápu je to šílenství, které se okolo strhlo. Když pomineme, že já na seznamky a seznamovací inzeráty celkově nevěřím, tak prostě nechápu ženy, které se takhle nabízí , jako je to u tohoto inzerátu.

Osobně bych si připadala jako kobyla: Napíšu mu zprávu v ní ukážu “zuby”, kopyta a všechno ostatní, co se u koní kontroluje a budu čekat jestli si přijde zajezdit… 

 

Jako ok, inzerát je napsaný hezky, ani já jsem neodolala, abych ho nekomentovala, ale v životě bych pod něj nenapsala, že mám zájem, protože bych si přišla hrozně… uboze.

 

Víte, jsem opravdu zmatená… Jsem divná já nebo ty ženské, které se “rvou” o chlapa, o kterém nic neví?

Vždyť podívejte se na to logicky: Za předpokladu, že to není žádný fake. Co může s egem chlapa, nebo vlastně kohokoliv, udělat, že se o něj druhé pohlaví tak rve? Já se považuji za, v tomhle směru, hodně vyrovnaného člověka, ale po tomhle by mi ego nabobtnalo jak horkovzdušný balón.
A jak může mít žena radost ze vztahu, který začal tím, že odepsala na inzerát a čekala jestli si ji její objekt “milostivě” vybere?

Já to nemyslím zle a ty ženy neodsuzuji, jen jim nerozumím. Nedovedu si představit vztah, kdy by muž neusiloval o mně, ale já o něj. Jsem v tomhle staromódní, podle mě má balit chlap a napsání inzerátu a pak už jen “ukázat prstem” podle mě není balení.
Myslela jsem, že většina žen to má stejně jako já, ale evidentně jsem se spletla.

 

Btw. Já facebook jako kanál pro seznámení moc nemusím a přiznám se, že mě doslova vytáčí, když mi nějaký cizí chlap pošle zprávu, jak mi to sluší.
Když si to tak po sobě čtu, tak jsem asi fakt hrozná čarodějnice, ale mě prostě vytáčí, že si někdo myslí, že mě sbalí na to, že jsem podle něj hezká. Navíc je jasné, že si myslí, že jsem evidentně i úplně blbá, protože každý ví, že tyhle zprávy si nejde brát osobně a že je píší chlapi, kteří prolézají na FB skupiny a tuhle zprávu pošlou každé -ne vyloženě hnusné- holce.

4 komentáře

 • Em

  Já myslím, že to je super, že to takhle udělal, a že holky odpovídají 🙂 Je to příjemná forma seznamky. Samozřejmě chápu, co tím myslíš, asi bych si taky připadala (hlavně v takovym davu) jako piksla hrášku v polici v supermarketu, ale on šel s kůží na trh, tak když se ti líbí, tak musíš taky trochu vydržet a doufat.

  Jsem zvědavá, jestli fakt dá kafe s každou 😀 Asi ho to bude stát ještě dost práce a kontakty na holky mu vydržej ještě minimálně rok.

  Neubráním se myšlence, jak by asi vypadal můj vlastní inzerát a jaká by byla odezva na něj. Ale zatím jsem ještě zadaná a i když bych náhodou najednou nebyla, tak si budu dávat pauzu. Nějak jsem tohle nikdy moc nemusela řešit, nikdy jsem nebyla vyloženě zoufalá z toho, že by mi někdo chyběl. Ale při tom cestování je to taky něco jiného, já bych třeba nechtěla cestovat sama, nemám na to koule.

 • Katka

  Je škoda že tu není fotka príspevku a ani nič. Ja som našla iba chalana čo chce ísť do Santiaga, a ten mi príde podľa rozprávania veľmi zlatý, a keby som z Česka hneď mu píšem – dôvodom by ale nebola fotka ale že vyzerá sympatický podľa rozprávania …. 🙂

  http://www.lifi.sk

 • Naoki-Keiko

  V té staromódnosti budeme asi za jedno. Jako taky si na sobě moc neumím představit, že bych balila já a ne on. Mám ale pocit, že tomu tak je- že ten první výrazný a viditelný krok dělá žena/dívka a ne muž/chlapec. Co tak z okolí znám, mám pocit, že jsou to právě pánové, kdo čekají až je někdo sbalí… nebo se pohybuji ve špatné společnosti 😀

  Jako jo, nejsme v devatenáctém století, ale možná by to chtělo trocha soudnosti a nějakou tu osobní hrdost- třeba napsat borcovi do zpráv a ne to rozjíždět na veřejné a viditelné diskuzi- když už to stání v řadě musí být 😉

 • Barbora Fait

  Ačkoliv si nemyslím, že chlap musí balit ženskou (doteď bych se svým mužem byla asi jen kamarádka 😀 ), ani nemám pocit, že seznamování na FB nebo jiné sítě nemůže fungovat, musím souhlasit, že tohle nesnáším. Mám to dost podobně, pokud se kolem muže seběhne dav jiných žen, ustupuji stranou, protože přesně ten pocit, že si mě milostivě vybral, bych asi nesnesla.

  Ale jinak na internetovém seznamování nic špatného nevidím, pokud si s daným člověkem můžu chvíli psát a zjistit, jestli si vůbec máme co říct, může z toho být třeba alespoň dobré přátelství. Ale nesnáším takové ty muže, kteří se hned chtějí scházet, protože psaní jim přijde jako ztráta času. Já teda osobně radši zjistím hned, že si s daným člověkem nesednu, než pak trpět hodinu na trapném rande, kde oba jen mlčí a koukají každý do svého hrnku s kafem.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.