antea.blog.cz

Do Chorvatska jezdí socky!

Že do Chorvatska jezdí socky a člověk by se za to měl pomalu stydět se objevilo v článku na novinkách a nejhorší na tom je, že s podobným názorem už jsem se setkala i v reálu…

Dovolená v Chorvatsku prostě spoustě lidí nepřijde dost nóbl a reprezentativní. Jednoduše dnes z toho, že jedete do Chorvatska nebude mít nepřející sousedka vředy, ale bude vám to přát.
A víte, co bych takovým lidem vzkázala já? Že jsou idioti!
Posuzovat dovolenou podle toho, co by na to řekli lidi je naprosto pitomé, jako ostatně jakákoliv činnost, která se řídí tím, co by řekli lidi…
Když sečtu dobu, jakou jsem v Chorvatsku strávila, tak se blížím téměř půl roku a byly to krásné chvíle. Dnes, když s VB řešíme, co podnikneme v létě, já hlasuju alespoň pro týden v Chorvatsku.
Mám to tam ráda a už navždy to budu mít spojené se snídaněmi na terase apartmánu s výhledem na moře. K snídani bylo výborné celozrnné pečivo s ovčím sýrem, nugátový koblih a každý skoro půl kila hroznového vína. Přes den bylo na programu ráchání v moři a večery jsme trávili všichni tři na terase. Pozorovali jsme hvězdy, světla letadel, povídali si a smáli se. Nikdy na to nezapomenu, byly to překrásné chvíle a i když už skončily vždy na ně budu ráda vzpomínat.
6b6d16041a_100717170_o2
Tohle je foceno z terasy apartmánu. I když ten, ve kterém jsme byli naposled. Byl hrozný, ale jeden náš požadavek splňoval – byl od moře, coby kamenem dohodil.
d62dcb6f45_100717180_o2
Bydleli jsme hrozné díře stranou od turistického ruchu. Tehdy mi to vadilo, dnes už ne. Moře bylo čisté a všude byl klid.
Pláže byly klasicky kamenité a nijak luxusní, ale kvůli těm jsme do Chorvatska nejeli. Hlavním důvodem bylo moře a to bylo perfektní.
15e40d6af6_100717195_o2
Výhody Chorvatska:
  • čistá voda
tím je Chorvatsko vyhlášené. Ale když jsem kolikrát viděla, co ve vodě plave (na známých plážích), děsila jsem se představy, jak to teda může vypadat například v Itálii.
  • není daleko
což má hned několik výhod, člověk tam za pár hodin dorazí busem, takže doprava není příliš drahá a zároveň člověk ví, že kdyby se doma něco stalo, tak letadle se během chvilky dostane zpět do republiky.
  • pláže jsou převážně kamenité, takže nemáte všude písek
  • když zvolíte skromné ubytování v apartmánu a dáte si práci s výběrem správného místa, není to cenově příliš náročné (na to sázím, protože chci v létě i do Anglie…)
  • všude je spousta Čechů, to je na jednu stranu sice neskutečně otravné, na stranu druhou, to ale přináší určitý pocit jistoty, že kdyby se něco podělalo, máte se s kým poradit
Jednoduše nechápu, co je na Chorvatsku sockovatého! Pro mě je to nejideálnější místo s mořem.
Itálie má špinavé moře. Řecko je moc daleko a to by mne stresovalo, stejně jako příliš vysoké teploty a Bulharsko mi nepřijde dost “exotické” a ve Slovinsku bych si připadala jako na půl cesty do Chorvatska.
Chorvatsko mi přijde nejlepší a komu se nelíbí, tak ať sedí na zadku doma, alespoň ubude další člověk, kvůli kterému se v zahraničí stydím za to, že jsem Češka!
Duben 2015

2 komentáře

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.