antea.blog.cz

Co chci udělat, ale nemůžu…

… aneb být dospělá je někdy fakt na ho… uby.

Nedávno večer mi brácha poslal na FB odkaz na video, o kterém stoprocentně věděl, že mne rozhodně zaujme. Měl pravdu, přesto to ale bylo jiné zaujetí než by čekal on i než jsem čekala já, když jsem zjistila o čem video je.

Dříve bych proletěla stopem s řevem, že ten kluk je naprosté vypatlané hovado a idiot. Je sice pravda, že můj názor není od toho příliš daleko, ale rozhodně narozdíl od doby “nedospělé” nemám potřebu se s ním hádat a dokazovat mu jaké kraviny hlásá, protože to co tvrdí je nesmysl, o tom žádná.
Spíš mi přijde dost úsměvných několik věcí:
1. Ten kluk z videa má neskutečně podobnou řeč těla jako můj přibližně stejně starý bratránek, který je rovněž “silně” věřící
Hrozně se mě baví, jak on natočí celé video o sexu, jak je hrozně velký rozdíl mezi sexem před a po svatbě, jak si sex. partneři, kteří počkají na “posvatbu” prostě nemůžou v sexu nesednout a v půlce videa sám “hrdinsky” prohlašuje, že on ještě “sex neměl“. Tím celé jeho (už tak hloupé) video naprosto ztrácí jakoukoliv hodnotu, protože z čeho vychází? Na základě jaké zkušenosti či zážitku tohle video natočil?2. No a třetí moment, kdy jsem se, ač usínající, neubránila zavytí a následnému smíchu je ten moment, kdy vytáhne bibli a začne z ní předčítat První list Korintský 13, tzv. Hymnus o lásce. Jednu z nejomílanějších částí bible, která se předrmolí snad na každé svatbě v kostele. (A kterou totálně nenávidím, protože i přes můj nepřekonatelný odpor ke křesťanství mě pokaždé dojme, protože je dost dobře napsaná a to mě štve ještě více. Nechápu, proč si někdo nedal práci a nepopsal lásku tak, aby tohle přebil a pokud to už někdo udělal, tak proč to není známé?)

3. Celé to video je vlastně důkazem toho, jak strašně omezená a bez rozhledu a nějakého soudného vnímání světa je naprostá většina dětí, které vyrůstaly v silně věřící rodině a byly od nejranějšího věku ke křesťanství vedeni.
Oni se vůbec nezamýšlí nad tím, jak to, že si je tak strašně jistý, že jeden sexuální partner je správný, nevychází vůbec z žádného podkladu, vůbec nemá žádnou sebereflexi, ve které by si snažil svá tvrzení položit. Nemá vůbec nic, kromě toho čím mu celý život vymývali mozek. A když chce svá slova něčím podložit, nevytáhne psychologickou příručku ani encyklopedii pohlavních nemocí či něco podobného, vytáhne bibli. “Pohádkovou knihu” starou dva tisíce let!
Takže více než video mne zaujala rozdílnost mých reakcí. Moje “dospělá reakce” se od “dětské” liší v tom, že než ho vyřknu názor, snažím se to případ alespoň trochu rozebrat a napsat proč takový názor mám, ovšem mám-li být upřímná, tak závěr “dospělé” i “dětské reakce” je stejný: ten kluk je idiot.
Pravdou ovšem je, že “dětská” nebo chcete-li tak dětinská reakce je pro mne daleko přirozenější a přinesla by mi daleko větší potěšení a zvednutí adrenalinu než nucené dospělé analyzování a “důstojná” prezentace názoru.

A co vy?

Také ještě máte nutkání k impulzivním dětinským reakcím, nebo už je pro Vás přirozené nejprve věc v klidu rozebrat a pak teprve vyřknout závěr?

Co si myslíte o chlapci na videu, přijde Vám, že to má nějakou hodnotu nebo Vám to přijde stejně směšné, zbytečné a nesmyslné jako mně?

 

Srpen 2015

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.