antea.blog.cz

Čeština pro 2. stupeň

Jana Eislerová – Český jazyk do kapsy pro 2. stupeň

192 kartiček se základním učivem z matematiky pro 2. stupeň ZŠ můžeš mít stále u sebe.
Na jedné straně kartičky je otázka, na druhé správná odpověď. Sestav si vlastní sadu a procvičuj témata, která právě probíráte ve škole. Kartičky díky perforaci snadno oddělíš. Součástí kompletu je praktická krabička.
Uč se a opakuj si, kdykoli k tomu budeš mít příležitost – cestou do školy, při čekání na kamarády nebo o přestávkách.

Jestliže jsem si u matematiky pro 2. Stupeň ZŠ přišla trapně, při otevření Českého jazyka jsem už regulérně lezla hanbou pod koberec. Jak to, že netuším, co je to přechylování? Studuji přece češtinu! Otočení kartičky mi sice prozradilo, že je to “odvození podstatných jmen rodu ženského od podstatných jmen rodu mužské (lékař – lékař), což vím, ale že mi to nedošlo hned po slově přechylování je trapas!
Celkově jsem si sice u češtiny vedla podstatně lépe než u matematiky, ale na to že ji studuji na VŠ a tohle byla látka ze ZŠ je každá nevědomost nekonečnou hanbou…
Složení kartiček se mi ale velice líbilo a přišlo mi ještě o něco užitečnější než u matematiky, protože češtinu budeme všichni využívat pravděpodobně po zbytek života. A vědět, že “po větě zvolací má následovat vykřičník”, je informace, která se vám jen tak neztratí. Rovněž jako znalost vzorů, podle nich budeme psát i/y už navěky, takže neznalost tohoto je podle mne takřka neomluvitelná.
Knihu tedy rozhodně doporučuji a to nejen žákům ZŠ ale i ostatním, kteří cítí, že mají v češtině mezery, tahle knížka vám je pomůže vyplnit.
Díl: –
Autor: Jana Eislerová
Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2015
Žánr: učebnice
Počet stran: 16
Doporučený věk: neomezeno
Citace: EISNEROVÁ, Jana. Český jazyk do kapsy pro 2. stupeň. 1. vyd. Praha: Fragment, 2015, 16 s. ISBN 978-80-253-2335-9
Závěr: Na závěr upozorňuji, že stejně jako v případě matematiky, tak i listy češtiny jsou tvořeny kartičkami, které čekají na vylomení a uložení do krabičky, kterou si můžete složit z desek knihy. Kartičky fungují tak, že na jedné straně je otázka a na straně druhé je správná odpověď. “Kartičky” jsou jedna z nejznámějších a nejosvědčenějších učebních metod, kterou používám i já.

Hodnocení: 7/10

Za poskytnutí výtisku k recenzi, děkuji nakladatelství Fragment.
Zdroj obrázku, anotace nakladatelství Fragment.
Březen 2016

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.