Myslím

Brexit aneb Británie to dokázala!

V referendu si britští voliči zvolili odchod z Evropské unie. Britové zase jednou celému ukázali, že mají koule na to udělat něco, o čem si myslí, že je to správné, byť je to sebe neobvyklejší. Tak jedna z posledních monarchií ve světě jako první odešla z evropské unie.

Osobně jsem brexitu velmi fandila a doufala jsem, že mě Britové nezklamou – nezklamali. Ráda bych se dočkala i Čechonce nebo Czexitu , chcete-li, ale nemyslím si, že by okamžik, kdy odejde z EU i Česko, kdy nastal. Británie je země králů a zůstala vždy hrdá a nezlomená. Naopak malé věčně utiskované malé Česko, které si zabrala nebo si do něj kopnula každá větší mocnost, co šla okolo, má neustálé sklony lízat boty Rusku, Americe a když na to přijde, tak třeba i Číně.

Sami Čechové se staví do pozice žebráka a věčně nakopnutého štěněte či spolužáka, kterému se všichni za zády smějí. A nejhorší je, že si za to Češi můžou sami! Kdo si zvolil, ztělesnění mezinárodní ostudy, Zemana, do čela státu? Lidi! Kdo dělá v zahraničí na plážích Chorvatska, Itálie i Bulharska ostudu? Čeští balíci! Mařena a Pepík si vyrazili do světa, přibalili si k tomu basu piv, chleby s řízky a všechno musí komentovat ideálně dost nahlas, aby o jejich přínosné poznámky nebo o to, jak zflákají dětem prdele, jestli hned neposlechnou nepřišel nikdo v okruhu 100m

Jsem pyšná na to, že Britové měli svou hlavu a odešli. Nejsem britka a dokonce jsem v Anglii ani nikdy nebyla, ale mám tu zemi ráda a těší mě, že víru, kterou jsem v ně vložila Britové nezklamali.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.