antea.blog.cz

Bio tělový peeling

Mé dětství! Tak bych popsala první okamažiky, když otevřu bio tělový peeling s vůní růží odSaloosu. Přesně takhle totiž vonívala šperkovnice mojí babičky, když jsem si tam coby 3-5leté dítě chodila hrát s “poklady”. Nikdy na tu vůni nezapomenu a jsem ráda, že alespoň teď po letech vím, co to bylo za vůni a můžu si tak ty krásné bezstarostné chvíle připomínat…

Ale dost už nostalgie. Teď to vezmu prakticky!
854ba2c9b4_102539977_o2
Tělový peeling je uložený v plastové krabičce a zajištěný nespolehlivým víčkem. Nerada začínám recenzi negativně, ale pokud vám někdy vytekl do kabelky olej z rádoby pevně zajištěné nádobky jistě to pochopíte. Na druhou stranu je to ale asi moje hloupost, od začátku jsem věděla, že s víčkem není cosi v pořádku a že je krabička záhadně stále mastná… Takže první doporučení je: pozor na víčko!
Ale teď už k tomu, co se v krabičce ukrývá. Hrozně se mi líbí, že po otevření a nahlédnutí pod víčko, by každý bez nejmenší námahy dokázal vyjmenovat tři suroviny ze kterých se peeling skládá.
df64899faa_102539986_o2
Olej, sůl a po nadechnutí je jasná i třetí surovina – růže. (Pozn. fotka je nafocená ještě předtím, než mi olej vytekl do kabelky…)
Nemůžu si pomoci, ale ačkoliv jsem pro tento výrobek měla nejmenší využití, přijde mi ze všech nejvíce romantický. Vždy když jsem ho používala jsem si představovala, že jsem nějaká opečovávaná pohanská princezna, která má vonné a pečující oleje, které z dalekých východních krajin přivezli karavany kupců… Protože takhle přesně musely vypadat tehdejší výrobky, v tomhle není použito nic, než co měli k dispozici naši předkové…
Výrobek jsem zkoušela použít na suché lokty a musím, říct, že zabral a dost pomohl. Sůl pokožku obrousí a zbaví odumřelých kožních buněk a růžový olej ji provoní a ošetří.
Možná se někteří pozastavíte nad použitím mořské soli. Ta přece škodí pokožce, vlasům i nehtům, vysušuje je a existují tisíce kosmetických přípravků na ochranu pokožky právě před mořskou solí.
Víte, tohle je něco, co já v životě nepochopím! Roky jsem jezdila do Chorvatska a celé dny trávila v moři. A nejenže jsem nikdy neměla s vlasy, pokožkou či nehty po Chorvatsku problémy, ale naopak vždy byly vlasy delší a krásnější, nehty pevné a zdravé a pokožka bez kazu… Problémy s vlasy mi začaly právě až nyní, když jsme k moři přestali jezdit. Vlasy jsou slabé, ztrápené a příliš poddajné, přijdou mi bez života a pevně doufám, že moře mi je zase oživí…
Mimo jiné je mořská sůl plná jódu a minerálů, které jsou tělu prospěšné, takže složení peelingu mi přijde důmyslné a společnosti Saloos fandím.
Celkově se tedy jedná o sympatický a účinný peeling, na něčí vkus možná až příliš mastný, ale zase vám “obroušené” místo zároveň ošetří. Složení přípravku je podle mého názoru perfektní a není mu co vytknout. To se ale bohužel nedá říct o nádobce, ve které je peeling uložen. Jednak mi vadí, že je plastová (nemám ráda ukládaní věcí do plastů, zatěžuje to přírodu a navíc to považuji za škodlivé), druhak víčko netěsní a dochází k úniku oleje. Nevím, jestli to byl problém jen u mého kusu nebo jestli se jedná o problém celoplošný, každopádně si myslím, že by si výrobek určitě zasloužil nádobku lepší, ideálně skleněnou.
Další produkty biokosmetiky Saloos, které jsem recenzovala, najdete ZDE.
Za poskytnutí produktů k recenzi děkuji Saloos

Jeden komentář

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.