Osobně o sobě

Běžte volit!

Dnes se otevřely dveře volebních místností a hysterie vrcholí. Ačkoliv se o politiku příliš nezajímám denně mi na facebooku vyskakují politické příspěvky. Nevolte Okamuru, volte zelené apod.

Je mi z toho zle!

Naši zemi chtějí vést a reprezentovat lidé, kteří se nás snaží přesvědčit tím, že se navzájem pomlouvají a lžou nám do očí.

 

Celý minulý týden jsem měla hodně těžký a neustálá přítomnost politických stánků, které jsem po cestě míjela a lidi, kteří kolemjdoucím strkali letáčky propagující tu či onu stranu, to opravdu nevylepšovali… zvláštní je, že mně letáček nikdo nenabídl… Skutečně nemám ani jeden, stejně tak jsem neochutnala Babišovu koblihu nebo ODSáckou vodu… (ne že bych o to stála) jediné co jsem z kampaně jakožto daňový poplatník získala je zkažený týden, Babišova kniha a perník, kterou mi přinesli v práci, a hořkost na jazyku, jak je plýváno finančními prostředky, které ze mě v uplynulém roce stát sedřel. Byly utraceny na to, aby mě obtěžovaly…

 

Postupem týdne jsem začínala být méně lítostivá, ale daleko víc vzteklá. Stánky jsem začala míjet s pohrdlivým úšklebkem a pokusit se mi strčit někdo letáček Okamuráckého SPD (Strany pitomých debilů) nebo dokonce KSČM, nedá mi to, zatavím a seřvu ho, zda mu není mu hanba. Je mi jedno, že by to byl zřejmě jen nějaký nevinný studentík, který si chce vydělat pár drobných. Člověk je odpovědný za to, co dělá a nechat se najmout takovým odpadem a otravovat lidi… musí počítat s tím, že každá akce vzbudí reakci…

 

Dnes se ale i mě zmocnilo napětí. Už pár let volební výsledky sleduju. Vzpomínám si na hrůzu, kterou cítím, když sloupec komoušů narůstá i na tu nevěřící bezmoc, když se prezidentem stal Zeman, který, přesně dle předpovědí myslící části obyvatelstva, dělá ostudu všude kam přijde.

 

Že bych nešla k volbám, je pro mě nemyslitelné! Budu bojovat a nikdy nepřestanu. Nikdy nevzdám snahu, zvolit si tak, jak považuji za nejlepší, navíc chci mít právo se k výsledkům voleb vyjadřovat. Není větší ubohosti, než nezvednout prdel, nevhodit do urny lístek a pak si stěžovat, jak to jde s republikou do prdele. Skutečně bych za to, nebudu to nijak opisovat, dávala přes hubu a pěkně tvrdě, protože v některých případech už slova nepomáhají.

 

Apeluji na vás všechny, jděte a zvolte, i jeden hlas může mít sílu. Jestliže politiku jako já moc nesledujete, jděte a poraďte se s někým, kdo tomu rozumí nebo vám alespoň inteligentně shrne, co podstatného se na české politické scéně odehrálo. Nezapomeňte si udělat volební kalkulačku, která vám ukáže, se kterou stranou máte nejvíc společného.

 

Volte, a pokud můžete, pomozte zastavit strany jako jsou KSČM, SPD, ANO a jim podobné. Ukažte jim, že jejich názory nemají v české společnosti místo…

 

4 komentáře

 • Anna Machová

  Volební kalkulačku bych doporučovala jenom jako první krok. Protože i ve volebních kalkulačkách jsou informace kusé a nepřesné. Poté co se člověk dozví podle kalkulačky, co je mu údajně nejbližší, měl by se sebrat a pročíst si volební programy výsledných stran. Aby věděl naprosto přesně co které strana slibuje a čeho chce dosáhnout.
  Navíc je to zajímavé čtení, strany jako Strana pitomých debilů (mimochodem báječný výklad té zkratky), nebo Ano-fert totiž v programu nemají ale vůbec nic. Jen prázdné provolání, ale jak jich chtějí dosáhnout, není voliči sděleno. Už proto si myslím, že je rozumný tvor volit nemůže.

 • Lenn

  Já si volební kalkulačku dělala a vyšlo mi, že mám volit KSČM, což jsem absolutně nechtěla 😀 debaty o politice nemám ráda a těším se, až celé blbé volby skončí, protože třeba mí rodiče automaticky předpokládali, že půjdu volit to, co oni (šla jsem volit poprvé) a předpřipravili mi do obálky Babiše, no… dost jsem byla naštvaná. Samozřejmě oni zase nesouhlasili s mým názorem a bylo akorát zbytečné dusno. Volit jsem tedy šla, ale nic příjemného mi to nepřineslo, lidé se chovají někdy hrozně.

  LENN

 • Bloud. Well Bloud.

  Tobě vadí, že se reprezentanti politických stran pomlouvají a o pár odstavců níž píšeš o debilech a odpadu. Tak už jenom aby k pomluvám přidali víc nadávek a budou tě reprezentovat na výbornou 🙂

  Koho jsi nakonec volila, jestli to není tajný?

 • Ronnie

  Je trochu smutné, že je nazýváš ‘stranou pitomých debilů’ a potom níže píšeš, že politiku moc nesleduješ. Jak tomu teda vůbec můžeš rozumnět?! A upřímně doufám, že jsi nevolila piráty, jako většina hloupých mladých, kteří očividně chtějí mít doma nastěhováno několik černých kamarádů.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.