antea.blog.cz

Angelika (film)

Nedávno jsem se děsně nudila a tak dlouho jsem vymýšlela, jak se zabavit, až jsem skončila u nové Angeliky. Byla jsem na ní zvědavá už dlouho, protože otázka jaký bude Angelika film, mi vrtala hlavou už dlouho.
 
 

Za prvé proto, že absolutně nesnáším nejznámější filmovou verzi, kdy je Angelika zmalovaná, hysterická štětka a jediné, co je na této verzi dobré je nádherný a úžasný Joffrey de Peyrac a důvodem druhým je, že v době, kdy se Angelika nahrávala, jsem narazila na inzerát, že hledají do filmu kompars a byla jsem v šíleném pokušení se přihlásit. Nakonec jediné, co mě zastavilo, byl fakt, že jsem nemohla mít ve škole absence, což mě hodně mrzelo a zkusit si být kompars u filmu se stalo mým přáním, které, jak doufám, si jednou splním.
 
Něco málo o hlavních hrdinech
 
Angelika
Na postavě Angeliky mě velice zaujala jedna věc a to, že její představitelka (Nora Arnezeder) je velice podobná K. Knightley. Opravdu, kdykoliv se Angelika zatváří zpupně a neústupně, bylo to pro mě jako vidět Elizabeth Swann z Pirátů z Karibiku.
 
Joffrey
S postavou Joffrey to pro mě bylo dost komplikované. Na rozdíl od výše zmíněné verze s M. Mercier, kde je Joffrey nádherný chlap se sametovou, kakaovou pletí, nekonečně hlubokýma očima a nádhernou pusou je v nové verzi Joffrey (Gérard Lanvin) starý, ošklivý chlap s vizáží bezdomovce (ono celé mužské osazenstvo filmu vypadá, jak adepti na titul Bezdomovec roku.)
 
Byla jsem si jistá, že se mi film líbit nebude, protože u mě to funguje tak, že aby se mi líbil film, musí se mi alespoň trochu zamlouvat hlavní hrdinové a v případě Joffreyho jsem to považovala za předem prohraný boj. Byla jsem si naprosto jistá, že tímto ztvárněním Joffreye, tvůrci celý film zabili. A ze začátku to opravdu vypadalo, že budu mít pravdu. Angelika a Joffrey byli své přesné opaky v nejhorším slova smyslu.
Ona mladá, on starý.
Ona krásná, on ošklivý.
Ona divoká, on klidný.
 
Jenže od jisté chvíle jsem mu přiřadila i další vlastnosti: sebejistý, neústupný, lstivý (ta chvíle, při orgiích, kdy promlouval k Angelice a zatím laskal jinou ženu), chytrý, vášnivý, cílevědomý… a stal se z něho natolik přijatelný filmový hrdina, že jsem neměla nejmenší problém pochopit, proč se do něj Angelika zamilovala.
 

 
Na závěr bych ráda vyzdvihla postelové scény. Předpokládala jsem, že budou působit zvráceně právě kvůli rozdílům mezi Angelikou a Joffreyem, ale nakonec mi přišly jako nejlepší část filmu. Přišly mi natočené velmi dobře. Byly opravdu přesvědčivé a podle mého názoru zlomové pro celý film.
 
zdroj videa: youtube
 
 
Únor 2015

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.