antea.blog.cz,  Příběh rodiny Lancasterů

9. Příběh rodiny Lancasterů

V minulém díle Josef získal kamarádku ve své bývalé ctitelce Ismael, přesto stále není spokojený. Co by mu pomohlo získat klid?

Kariéra a mamon
Po nepříjemném rozhovoru s Ismael se Josef vrhl do práce s ještě větší vervou. Přestalo pro něj existovat cokoliv jiného než práce, práce a práce. Když přišel domů, posiloval až do naprostého vyčerpání a sotva se vzpamatoval tak znovu. Ve vzácných chvílích, kdy se nezoceloval fyzicky, pracoval na svých vědomostech. Studoval knihy o zručnosti, protože to byla další dovednost, která mu mohla pomoci v kariéře. Třicáté páté narozeniny se tak zcela ztratily v kolotoči práce a povýšení a než se Josef nadál, na dveře mu klepala čtyřicítka a pracoval na pozici letového důstojníka, což byla zlomová pozice. Z této pozice, už se stoupalo ke hvězdám nebo chcete-li do oblak. Každá další pozice byla postem, který už ovlivňoval životy lidí okolo. I Josefův dům pomalu ale jistě přestal připomínat něco mezi sklepem a skladištěm a začal více a více vypadat jako místo k žití.
  b1fa0cc933_101503598_o2
Přesto Josefovi stále něco chybělo. Měl pocit, že je ve všem na půl cesty. Ačkoliv na všech polích sklízel jen úspěchy, stále mu to nebylo dost. Nestačilo mu, že jakmile se v práci jen zmínilo povýšení, už padalo jeho jméno a ani pohled na dům, který vydupal ze země, když takřka bez ničeho odešel z domu, mu nepřinášel klid. Snažil se od toho všeho utéct k učení, vytlačit si pocit nespokojenosti z hlavy vědomostmi, ale učení vždy pomohlo jen na krátký čas a Josef se děsil toho, až nebude moc své vědomosti dále rozvíjet. Co se týkalo mechaniky už to bylo na hraně. Byl široko daleko největším odborníkem v oblasti zručnosti a na celém světě byli jen jeden, možná dva lidé, kteří na tom byli ještě lépe než on a s tempem, kterým se Josef vzdělával, bude brzo nejlepší na celém světě a toho se Josef děsil, kam bude směřovat, když už to výš nepůjde? A co až se v práci dostane na nejvyšší pozici, o které nepochyboval, že jednou bude jeho, a dobude vesmír, kam bude stoupat, když už bude nejvýš kde, kdy kdo byl?
b1da77505f_101503602_o2
Snažil se na to nemyslet a dál žít pro práci, při každém povýšení už ale nepociťoval jen spokojenost, pýchu, nadšení a dmutí ega, ale přetrvával v něm osten strachu, který se v těchto situacích ozýval silněji. Zdolal další stupeň, co si počne, až stupně dojdou?
Nejsilněji v něm tento strach zahlodal, když byl povýšen na Velitele letky, už zbývaly jen dvě pozice a bude z něj astronaut, absolutní špička v armádě, nejlepší mezi všemi. Vážil si toho, jak k němu vzhlíželi muži i ženy v jednotce Alfa dingo, ale obav ho to nezbavilo.
Jednou, byly zrovna Vánoce, to na něj opět silně dolehlo. Právě v práci dostal opět přidáno za výborné složení zkoušek OST. Rozhodl se z práce domů neběžet, na rozdíl od běžných dnů, kdy si takto utužoval kondičku, a vydal se domů pěšky. Pomalu se brouzdal rostoucími závějemi a sledoval, jak se na městečko pomalu snáší tma. Když zastavil před dveřmi svého domu, padla na něj taková tíseň, že se rozhodl pokračovat v cestě dál. Uvědomil si, že ačkoliv zde bydlí už dlouhé roky, nikdy za celou tu dobu si nevyšel jen tak na procházku, nesetkával se sousedy, žil prostě jako ve vězení obklopen mřížemi z vlastních ambicí.
Pohlcen v černých myšlenkách pokračoval v cestě dál, okolí moc nevnímal, až najednou zvedl hlavu a zůstal překvapeně stát.
Stál před ním ten nejmenší domeček, jaký kdy viděl. Byl maličký, bylo zjevné, že majitelé financemi zrovna neoplývají, přesto na něm bylo cosi roztomilého a dojemného, jak se tak krčil v závějích, celý ověšený rampouchy.
0caaaa64c0_101503605_o2
Josef tu scénu chvíli pozoroval a počínala ho trápit zvědavost. Ten domek tu dříve nestával, co asi za lidi si postaví takové bydlení?
Josef se chvíli snažil zvědavosti odolávat, ale pak pohodil ramenem. No co, ještě před chvíli si stěžoval, že ho ve čtvrti nikdo nezná a že se nestýká se sousedy,možná je načase to změnit. Dodal si odvahy a zaklepal na dveře.

[fruitful_tabs type=”default” width=”100%” fit=”false”]
[fruitful_tab title=”Další kapitola”] Export1 [/fruitful_tab]
[fruitful_tab title=”Předchozí kapitola”] Export1 [/fruitful_tab]
[/fruitful_tabs]

 

6 komentáře

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.