antea.blog.cz,  Příběh rodiny Lancasterů

8. Příběh rodiny Lancasterů

Někdo kdysi přirovnal tenhle příběh k telenovele a mě se to líbí. Udělám z toho seriál takřka bez konce. V minulém díle nám zemřela hlavní hrdinka Arabella Lancasterová. Ale to neznamená konec příběhu, který je o rodině Lancasterů a ta pokračuje v Arabellině synovi Josefovi. On se stává naším novým hrdinou.

Josef – Vstříc novému životu
Ze smrti své matky byl Josef zdrcený, ale jakkoliv to může vypadat hrozně, uvědomoval si i světlé stránky věci. Konečně se ho nic nedrželo v domě, který pro něj nebyl domovem a on mohl s klidným svědomím odejít. Dědictví po matce se Josef zřekl, nechtěl mít pocit, že obírá své malé nevlastní bratry, navíc oni byli malé děti, které přišly o matku, on už byl na rozdíl od nich dospělý a celé své dětství měl svou milující matku po boku a tak z domu odcházel s 800 dolary v kapse a něco málo osobními věcmi včetně ojetého automobilu. Ten ale musel prodat, stejně jako většinu věcí, aby měl na malý pozemek, na kterém by mohl začít budovat svůj nový domov.
baa6011333_101503560_o2
Prvních pár dnů bylo opravdu těžkých. Neměl nic než pár metrů trávy a prázdné kapsy, ale netrvalo dlouho a vše se postupně začalo zlepšovat. Začalo to tím, že žalu nad matčinou smrtí se Josef zbavoval v posilovně, kde intenzivně pracoval na své kondičce a první dny zde i přespával, což se pozitivně projevilo na jeho výkonu v práci a povýšení na sebe nenechalo dlouho čekat. Konečně se zbavil ponižujícího postu Čističe záchodů a stal se Obsluhou v jídelně a za peníze, které při povýšení získal, začal budovat svůj domov.
291bc16a80_101503563_o2 
Ten okamžik, kdy měl poprvé vlastní střechu nad hlavou, byl pro Josefa nepopsatelný. Nic ho netrápily neomítnuté stěny, beton na podlaze, absence oken či světla. Byl ve svém a to bylo pro něj to nejdůležitější, ostatní byly jen nepodstatné detaily.
Nedlouho poté, co se Josefův dům začal pomalu rýsovat, byl do Josefovy schránky doručen podivný vzkaz. Stálo na něm:Nemám odvahu říci to osobně, ale opravdu mi na vás záleží. Cítíte ke mně něco? A pod tím podepsána siminka Ismaela.
Ismaela? Josef musel poměrně dlouho pátrat v paměti, než si Ismaelu vybavil. Byla to drobná snědá plavovláska, která jej nahradila v práci na pozici Čističe záchodů. Josef musel svou reakci důkladně zvážit. Sice k Ismaele zatím nic necítil, ale třeba, kdyby ji blíže poznal… Nakonec se rozhodl, že nesmělou Ismaelu co nejcitlivěji odmítne. Už jen to, že si nejdříve nemohl ani vybavit, kdo je by nebylo dobrým začátkem vztahu, navíc on teď neměl na nějaké družení se ani pomyšlení. Toužil získat uznání a důležitou pozici v práci, dostavit barák a pak až možná jednou časem bude čas na jeho životní přání, založit velkou rodinu.
Na posledy se krátce zamyslel, zda nedělá obrovskou chybu, přece jen už nebyl žádný zajíček a kariéru by přece mohl budovat i s ženou a dětmi, ale pak to zavrhl. Bude se držet původního plánu a citlivě Ismaelu odmítne.
Bylo to nepříjemné pro oba dva. Josefovi bylo proti mysli, že má odmítat ženu, vlastně mu vadilo i to, že ho Ismaela oslovila jako první. V oblasti vztahů byl trochu staromódní a razil zásadu, že jako první by měl oslovit muž ženu a nikoliv naopak. Přesto se ale snažil být citlivý, protože si uvědomoval, jak obtížné muselo být pro plachou Ismael, jít s vlastní kůží na trh.
Navzdory Josefově snaze o ohleduplnost, Ismael krvavě zrudla jen se ukázalo proč Josef přišel a zbytek rozhovoru dokázala jen cosi tiše koktat a nebyla schopna ze sebe vypravit kloudné slovo. Nakonec ale rozhovor skončil přínosem. Josef a Ismael se dohodli, že budou přátelé.

[fruitful_tabs type=”default” width=”100%” fit=”false”]
[fruitful_tab title=”Další kapitola”] Export1 [/fruitful_tab]
[fruitful_tab title=”Předchozí kapitola”] Export1 [/fruitful_tab]
[/fruitful_tabs]

 

 

5 komentáře

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.