Příběh rodiny Lancasterů

71. Příběh rodiny Lancasterů

10. (ne)Patřičné meze

Po synově odchodu pociťuje Ideta prázdno, které se rozhodla vyřešit. Se svojí formou řešení je naprosto spokojená, ale její okolí tak nadšené není. Podaří se vrátit Idetinu pozornost do patřičných mezí?

 

S bratrovým odstěhováním se poněkud zkomplikoval život druhorozenému Normymu. Ideta totiž dospěla k názoru, že pro starosti, péči o Daidalose a vzdělávání Bódi se mu dost nevěnovala a rozhodla se, že mu to vynahradí.

Normy byl zděšený. Ne, že by neměl matku rád, to on ano, ale byl to svérázný puberťák, a když ho matka začala hladit po jeho dlouhých vlasech a nahlas uvažovat, jak hezky a upraveně by vypadal s krátkým a normálním sestřihem, byl mladý rebel na pokraji paniky.

norman

A ty její věčné dotazy, co jeho kamarádi. Nikdy se o něj nijak zvláště nezajímala a teď začala trpět šílenou představou, že se určitě chytne špatné party. Nejhorší bylo, že si neměl s kým promluvit. Daidala zcela pohltila práce a budování nového života a s Bóďou nebyla řeč od té doby, co se dozvěděla pravdu o svém původu.

Nakonec po dlouhých probdělých nocích se mu matčin problém podařilo pochopit.

Ona se bojí. Bojí se, že zůstane sama.

Je přece víla.

To znamená, že bude mít stejně dlouhý život jako mají upíří. Jenže ani on, ani Daidalos po ní její gen nezdědili, což znamená, že zemřou dříve než ona. Bude čelit tomu, co je pro rodiče nejhorší, smrti vlastních dětí a až se tak stane zůstane zcela sama.

Jistě, může doufat ve vnoučata, ale ta se na babičku zajednou podívat jednou, dvakrát do měsíce, ale celé dlouhé dny bude trávit sama v hlučném tichu opuštěného domku, jehož jediným obyvatelem bude ona sama.

Normy se rozhodl jednat.

Zaťal zuby a pokusil se zhodnotit matku očima ne syna, ale muže. Muže, který by o ni mohl mít zájem. Z jeho hodnocení Ideta vyšla dobře. Byla to dlouhovlasá tmavooká víla s milým úsměvem a laskavou povahou, která miluje hudbu. Je hubená, má krásné modré či a je velice jednoduché ji něčím nadchnout… Není nijak zvláště výjimečná, ale celek dává dohromady hodnou, láskyplnou osobu, kterou by bylo milé mít po svém boku.

A tak, i přes silný pocit, nepatřičnosti Nromy sestrojil inzerát. Věděl, že si musí počínat nanejvýš opatrně, protože kdyby mu na to matka přišla, měl by obrovský malér. Ideta seznamovací inzeráty nesnášela, nevěřila jim a navíc byla velice plachá. Takže vhodného potenciální přítele bude muset vybrat on a pak zařídit, aby jeho setkání s matkou vypadalo jako naprostá náhoda.

inzerát

Je možné, aby mu tohle vyšlo? Musí!

Z těch několika nocí co probděl, se mu udělaly kruhy pod očima a Ideta si vzala do hlavy, že bere drogy. Neustále ho tedy všude pronásledovala, aby mu v domnělém fetování zabránila. Jestli tedy nevyjde jeho plán matku s někým seznámit a přeorientovat její pozornost a péči na přítele a ideálně miminko, nejspíš se z ní zblázní.

Alespoň, že s dostáním se k psychiatrovi nebude problém. Matka už mu několik dní nosí jejich různé letáčky, aby si vybral, koho společně navštíví. Někdo mu přece musí v jeho boji s drogovou závislostí pomoci…

Už brzy 🙂70

 

3 komentáře

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.