antea.blog.cz,  Příběh rodiny Lancasterů

7. Příběh rodiny Lancasterů

Jak se s těhotenstvím své partnerky vyrovná muž, který nesnáší děti? Vyhraje láska nebo nenávist?

Nový přírustek
Poté, co Arabella vyslovila slovo těhotná, jako by se zastavil čas. Sam ustrnul v půli pohybu a zůstal na ni oněměle zírat. Arabella se dala do pláče. Mezi vzlyky mu vysvětlovala, že nečekala, že by ve svém věku ještě mohla otěhotnět, ale ukázalo se, že ano a ona teď neví, co má dělat. Nechce jít na potrat, ale nechce o Sama přijít.
Sam na ni tiše zíral, ani on nechtěl Arabellu ztratit, ale celý život malé děti nesnášel… Nakonec přišli na kompromis. Arabella si dítě nechá. Ale dokud děcko nezačne chodit do školy, bude se jej snažit Samovi držet co nejvíce z cesty a nebude očekávat, že jí bude s péčí o malé pomáhat.
Arabella s dohodou ráda souhlasila. Péči o dítě zvládne a Sam bude více pomáhat v péči o dům. Dítěti připravili pokojíček v místnosti, kde měla být pracovna v zadní části domu a o pár měsíců později Arabella přivedla na svět Samuella.
Samuell byl hodné tiché dítě a ani Sam svůj odstup striktně nedodržoval a občas dokonce k plačícímu Samuellovi v noci vstal.
Když byl malému Samuellovi rok, vzbudily Arabellu v noci příšerné křeče do břicha, které se stále stupňovaly. Rychle vyrazili se Samem na pohotovost, celí vyděšení co se děje. Doktoři se Arabelly ujali a ji o pár hodin později bolesti přešly. Místo nich svírala v náručí novorozeného Arona.
Když ji přišel Sam navštívit, neudržel se šokem na nohou. Když tam tak seděl na podlaze a zíral na svou manželku držícího jejich novorozeného syna, byl tím pohledem doslova paralyzován. Tentokrát Arabella ani neplakala, ani se neomlouvala, byla totiž stejně v šoku jako on, neměla nejmenší tušení, že je těhotná. Proboha, vždyť už jí bylo přes padesát let a doma měla už jedno mimino. To už by náhodě mohlo stačit! Ale čemu se diví, u ní přece vůbec nic nemůže probíhat normálně, takže na stará kolena bude místo vnoučat a klíně houpat vlastní děti…
Klid, který v domě před narozením Samuella panoval, vzal Aronovým narozením definitivně za své.
Zatímco se rodina a především Sam vyrovnávali s nenadálými přírůstky, Josef dospěl.
511d340af1_101503510_o2  
Stal se z něj přátelský, dospělý mladý muž milující knihy, toužící po velké rodině. Když přišel čas, aby se rozhodl pro to, jaké si vybere zaměstnání, po dlouhém váhání si zvolil kariéru v armádě. V podstatě ani nevěděl proč, byl spíše jemný tichý, knihy milující typ člověka, na druhou stranu, ti nejlepší v armádě jezdili na pravidelné mise do vesmíru, což Josefa fascinovala a ani vysoký armádní plat nebyl po jeho skromném dětství k zahození. Toužil po velké rodině a přál si ji zabezpečit, aby jeho děti nikdy nemusely zažít tak nuzné poměry, ve kterých trávil své dětství on. Rád už by začal budovat vlastní domov, ale nechtěl opustit matku.
828e9f54bb_101503511_o2
Arabella zestrála a její čas už se pomalu chýlil ke konci. Ačkoliv se v posledních letech navzájem odcizili, protože Arabella měla plno práce se svou novou rodinou, do které Josef nikdy zcela nezapadl, nechtěl přijít o poslední chvilky jediného člověka, kterého na světě měl a který ho nejvíce miloval. Čas tedy trávil mezi svou matkou, posilovnou a prací, dokud jednoho dne nepřišel Arabelin čas a ona v tichosti nezemřela.
d17543d20b_101503512_o2

[fruitful_tabs type=”default” width=”100%” fit=”false”]
[fruitful_tab title=”Další kapitola”] Export1 [/fruitful_tab]
[fruitful_tab title=”Předchozí kapitola”] Export1 [/fruitful_tab]
[/fruitful_tabs]

3 komentáře

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.