Příběh rodiny Lancasterů

69. Příběh rodiny Lancasterů

8. Odhalení

Co způsobí tajemný novinový článek, který si Ideta přečetla? Unese Bóďa rozhovor, který ji čeká?

Zprvu rozhovor probíhal ztěžka. I přes dril, kterému Ideta dívku podrobovala, ji měla ráda a nechtěla jí ublížit.

Začala tedy nenápadně. Podala dívce noviny a řekla jí, kterou stranu si má přečíst. Bylo tam smuteční oznámení.

 parte

Bóďa si to lhostejně přečetla. „A co má být?“ nechápala. „Tak to má jeden ze snobů za sebou. „

„Víš, já se vždy nejmenovala, Vybouch,“ začala ztěžka. „Je to mé jméno za svobodna a po svatbě jsem se k němu znovu vrátila, protože jsem s rodinou svého muže už nechtěla mít nic společného.“ Bojana na ni překvapeně zírala, toto o své matce vůbec netušila.

„Když jsem byla vdaná, jmenovala  jsem se Ideta Lancasterová.“ Bóďa na ni vytřeštila oči. A můj muž nebyl tvůj otec, parte svého otce držíš v rukou. Je mi to líto dítě, ale já jsem tvoje teta.“

 

Bóďa na ni zůstala šokovaně zírat. „To přece není možné!!!“

„Je.“

A tak jí začala Ideta vyprávět celý příběh jejího života. O jejím otci, který ji miloval a o krkavčí matce, která jejich láskyplné pouto bezohledně a zbytečně přervala.

„Podívej se na sebe!“ přistrčila Bódě zrcadlo, „vždyť ty, ty zatracené oči máš, jen se ti vyvinuly později.“

borča

Ale to Bóďu nezajímalo, když Ideta popisovala, jak moc ji její otec miloval, měla pocit, jako by se hluboko v jejím nitru cosi odemklo. Nemohla tvrdit, že si pamatuje tátovu tvář, ale když znovu pohlédla do očí muži na fotografii v novinách, zalil jí pocit dokonalého klidu a naprostého bezpečí.

„Tati!“ uniklo jí ze sevřených rtů a s novinami v rukou utekla s pláčem z pokoje.

 

Ideta se za ní smutně koukala. Mrzelo ji, že Bódě ublížila, ale Mikešovou smrtí a Bódiným dospívání nastal čas srovnat si s Doroty účty a je jen na Bódě, zda ty účty bude chtít vyrovnat. Ona udělala, co mohla, dala jí tu nejcennější zbraň jakou mohla – vzdělání.

70
68

2 komentáře

 • Peťka

  Ahoj 🙂 až ted jsem narazila na tento příběh, a poslední dva dny jsem jej v každé volné chvilce četla. Je to úžasné, jsi vážně dobrá spisovatelka 🙂 Je pravda, že přečíst to takhle naráz během dvou dnů bylo trošku matoucí, a generace se rychle měnily, ale příběh je pořád dokonalý 🙂 inspiruje mě to jít hrát Simíky 😀 Pokračuj ve psaní dál, těším se na další díl! 🙂

  • Antea

   Ahoj, moc děkuju za chválu 🙂
   Vždy mě hrozně potěší, když se objeví další čtenář Lancasterů a motivuje mě to v psaní 🙂

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.