Příběh rodiny Lancasterů

65. Příběh rodiny Lancasterů

4. Baby Boom

Zpráva o Viktoriině dalším těhotenství rozradostnila i hlavní větev Mortdachaiů. Ester si oddychla. V koutku duše se obávala, zda Viktorii svým dávným přáním, aby jí ji Sultán odevzdal, nezničila život a nyní, když od ní dostávala zprávy přetékajícím štěstím, spokojeně konstatovala, že vše dopadlo, jak mělo.

Rozhodla se zvelebit Sídlo a přistavět už dlouho plánované druhé poschodí, aby se případné návštěvy měly kde ubytovat.

Se škodolibým úsměškem použila plány, které v sídle zbyly ještě po Lancasterech. Druhé patro tak mělo tři velkorysé ložnice, obývací pokoj s klidovou zónou a tři prostorné terasy s úžasným výhledem.

sídlooo

Krátce po dokončení staveb oslavila Alicia narozeniny a byla plnoletá. Rozhodla se zvolit si kariéru v oblasti hudby, přesně tak, jak už od dětství všichni předpovídali.

Jejím životní cílem bylo, stát se skladatelkou filmových melodií stejně jako její největší hudební vzor Hans Zimmer.

alina

A tak se i nejmladší člen rodiny Mortdachaiů stal dospělým a v domě tak žili čtyři dospělí lidé. Ze začátku jim to vyhovovalo. Na podlaze se neválely žádné poházené hračky a v noci nikoho nerušil hlasitý dětský pláč. Po čase se jim ten klid ale začal zajídat. Vzpomínali na cupitání dětských nožiček a umatlaná dětská obětí. Nejhůře to snášela Šarla. Vždy když se podívala na svou dospělou dceru, uvědomila si kolik lásky v sobě má a že nemá komu ji dát. Začala uvažovat nad tím, pořídit si s Adamem miminko. Proč také ne? Ještě byla mladá a Alicia už byla dospělá a její péči nepotřebovala.

Zatím se rozhodla, že Adamovi nic říkat nebude a nápad si nechá pořádně projít hlavou. Když se k ní však donesla zpráva, že se Lancasterům narodila dcera Bóďa, veškeré rozumné úvahy vzaly za své.

Jakmile Adam dorazil domů, odtáhla ho Šarla stranou a vše na něj vychrlila. O pocitu nenaplnění, o potřebě pečovat, touze po dětském obětí… „chci další dítě!“ ukončila  nakonec svůj plamenný projev Šarla.

Adam svou ženu chvilku mlčky pozoroval, sám další dítě zvažoval už dlouho, ale Šarle nic neříkal, protože si byl jistý, že ona žádné další dítě nechce.  Znovu si procházet ranními nevolnostmi, otoky, únavou provázenou nespavostí a teď tu předním Šarla stojí a dožaduje se dalšího potomka…

„Ano!“ vyhrkl radostně a pevně svou ženu objal. Stále ji miloval a často měl pocit, že uplynulý čas jejich lásku spíše posílil, než aby ji uhášel.

Ale nejen u Mortadachaiů se pracovalo na dalším dítěti. Ani u Lancasterů se nezahálelo. Doroty neustávala ve své snaze povznést rod, do kterého se přivdala. Těžce nesla, že se jim zatím nepodařilo přestěhovat se z domu, zpět do sídla nebo alespoň do čtvrti, ve které sídlo bylo. Kromě něj tam byly ještě dva domy. Jeden byl obsazený, ale jeden, právě ten, ve kterém dříve žili Mortdachaiové, byl volný a právě ten se stal Dorotiným cílem.

4 komentáře

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.