Příběh rodiny Lancasterů

64. Příběh rodiny Lancasterů

3. Růst

Rodina se rozrůstá a plány se mění…

Mortdachaiové se opět rozrostli. Viktorie, na kterou se po Aliciině narození přestala upírat pozornost s takovou silou, se zamilovala.

Její vyvolený byl Leonardo Madarázs. Vílák, korektor pravopisu její kolega, amatérský spisovatel, ale především milující partner. Rázem Viktorii přestaly spory mezi Mortdachai a Lancastery zajímat. Otec, který ji zaprodal už byl mrtvý a ona už měla veškerých pomst a intrik dost, už se jí netýkaly. Věděla však, že s ní Ester měla velké plány a tak se musela rozhodnout. Dávno už nebyla naivní mladá dívka, byla už ženou a poprvé v životě se rozhodla vzít si co chce. To, že má přítele, kterého si chce vzít oznámila Ester a zbytku rodiny společně s novinkou že je těhotná.

Navzdory Viktoriině očekávání přijala Ester její zprávu velice klidně. Ve skutečnosti totiž Ester už dlouho trápilo, jak osaměle Viktorie žije. Od doby co na čas odložili pomstu do pozadí uplynulo už několik let. Zbytku rodiny to nepřišlo, všichni byli upíři, takže uplynulá doba pro ně byla jak mávnutí proutku, ale Viktorie zestárla, minula jí třicítka a stále jen čekala, až pro ni rodina najde využití, které už vlastně stejně nebylo možné, protože dospělá, zralá žena bude mužům těžko namlouvat, že je nic netušící naivka, která poslouchá jejích chlípné pokyny, protože si je ještě nevinná a zvědavá.

Ráda tedy dala Leonardovi a Viktorii svoje požehnání a když se krátce poté, co se jim narodil malý Oktavián, vrátila zpět do domu i Alicia byla šťastná, že je celá rodina pohromadě. Brzy se ale ukázalo, že ačkoliv je sídlo rozlehlé, přece jen je jim v něm poněkud těsno. Když tedy za ní manželé přišli, že by se rádi odstěhovali a vybudovali si vlastní domov, nabídla jim veškerou možnou pomoc.

Využila svého vlivu na městské představitele a nechala  jednu z pláží zahrnout do stavebního plánu města. Následně ji koupila a jakožto dodatečný svatební dar ji předala šokované Viktorii. Na cestu pak mladou rodinu vybavila tučnou sumou, za kterou si lehce postaví dům.

 

Viktorie nemohla být šťastnější. Zakrátko si s manželem postavili světlý domek s velkou verandou, kterou téměř omývala voda oceánu. Byl to jejich malý soukromý kousek ráje. Nesnažili se o okázalost, na kterou byli zvyklí ze sídla, ale jejich hlavním cílem bylo vytvořit harmonický domov pro malou rodinu. Spodnímu patru dominovala kuchyň propojená s obývacím pokojem. Kromě ní se tam nacházela ještě ložnice rodičů a dětský pokoj. V horním patře byly připravené dva dětské pokoje a studovna. Proč dva? Protože krátce po dokončení domu Viktorie zjistila, že je opět těhotná.

plazovy

Ona i Leonardo byli dokonale šťastní. V koutku duše doufali, že se jim narodí holčička, ale nahlas své přání nevyslovili, nechtěli pokoušet osud. Nejdůležitější bylo, aby bylo jejich miminko zdravé a malý Oktavián získal sourozence, který mu bude stát po celý život po boku.

2 komentáře

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.