Příběh rodiny Lancasterů

63. Příběh rodiny Lancasterů

2. Ve víru změn

Doroty se pevně chopila otěží rodu Lancasterů. Jakým směrem rod povede?

 

Začala nenápadně. Nejdříve oznámila Lancasterům radostnou novinu, čeká dítě. Tím si však definitivně upevnila svou pozici hlavy rodu. Laxní Mikeš neměl sebemenší šanci a mohl jen skákat, jak Doroty pískala. Přesto její další požadavek s ním otřásl.

Rozhodla se, že Ideta, vdova po Normanovi, bývalé hlavě rodu se musí odstěhovat, protože je víla a není hodna toho říkat si Lancasterová. Své nepovedené, nelancasterské, děti Daidalose i novorozeného Normyho ať vezme sebou.

Tomuto rozkazu se Mikeš dlouho vzpouzel, vždyť to byla vdova po jeho bratrovi, kterou by on měl ochraňovat a ne ji vyhánět z domu! Ale všechno bylo marné, Doroty si postavila hlavu a dům se proměnil v peklo. Nakonec se Ideta sama sebrala a i s dětmi se odstěhovala, protože v domě se to zkrátka nedalo vydržet. Před odchodem jí Norman dal alespoň tolik peněz, co dokázal sehnat. Myslel si, že je slušně zaopatřil, ale nakonec to s bídou stačilo na koupi malého polorozpadlého domku. Přesto si Ideta nestěžovala, měla své děti, střechu nad hlavou a zbavila se přítomnosti té saně, to bylo nejdůležitější.

vyhnanstvi

Když se Idetě splnilo její přání, očekával Mikeš, že doma zavládne klid a mír, ale Ideta byla nezastavitelná. Okamžitě přišla s novým požadavkem. Odmítla nadále žít v obyčejném domě. Obětovala příjmení svého rodu a stala s Lancasterovou, hodlá tedy žít pouze v Lancasterském sídle, kde se roztahuje ta Mortadachiovská špína!

Mikeš si zoufal. Naznačil Alicii, že může počítat s jeho podporou ve svém mírotvorném snažení. A teď ji má zradit?

Ale neměl na výběr, jeho žena po něm nechtěla nic víc než aby naplnil svůj osud a stal se pravým Lancasterem. Bylo načase vykázat Mortdachaie zpátky do stoky, kam patří! Městu budou opět vládnout Lancasterové! A on s Doroty a jejich dětmi postupně obnoví ztracenou slávu jejich rodu.

 

Mortdachaiovi a především Alicia neměli o změně, která se u Lancasterů odehrála, ani tušení. Alicii zaměstnávaly zcela jiné starosti. Po návratu domů na ni čekalo velké překvapení, které ji doslova přimrazilo k podlaze. Nechápala, jak je možné, že jí nikdo nic neřekl. Bydlela jen na druhém konci města, ne na druhém konci země! Ale nezbylo jí než se postavit realitě čelem, její rodina měla dva nové členy!

2 komentáře

  • Jana

    Pod o rázem si nejsem jistá, ILO kom vlastně mluvíš 🙂 o Dorote? Jinak super super super a těším se na další 🙂

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.