Příběh rodiny Lancasterů

61. Příběh rodiny Lancasterů

3. Návštěva

V lancasterovské domácnosti zavládne chaos. Zvrat stíhá zvrat a Alicia je přímý svědek.

 

Mortadachaiovi přesuny vLancasterovské rodině pozorně sledovali.  Potěšilo je Sultánovo zmizení a zřejmá smrt, ale z Normana moc moudří nebyli. Mysleli si, že je gay a on se nedávno oženil a má novorozeného syna Daidalose, mysleli si, že je blázen a on zatím nechal Marylin jít za štěstím a odejít z domu. Byli zamatení. Jméno Lancasterovské rodiny zase plnilo stěny jejich sídla a neustále se o nich diskutovalo. Toho využila Alicia, která už dosáhla teenagerovského věku a domáhala se slibu, že bude puštěna navštívit druhou část své rodiny.

alicia

Nikomu z Mortdachaiů se to příliš nelíbilo, ale couvnout nemohli, slib byl slib. A tak dostala Alicia povolení. Na nic nečekala a okamžitě si vyjednala pobyt s Lancastery. Norman nic nenamítal, sám byl zvědavý, jací jsou. Osobně se s nimi nikdy nesetkal.

Proběhlo loučení, stokrát bylo Alicii zopakováno, že kdyby se cokoliv dělo, má okamžitě dát vědět a oni se o všechno postarají. Poté se objali, přičemž Viktorie stiskla Alicii opravdu silně a pošeptala jí, že kdyby se už neviděly, že jí má moc ráda. Alicia nechápala proč by se neměly vidět, ale přičítala Viktoriinu poznámku napjaté atmosféře při louční. Když byl konec, nasedla Alicie do taxíku a z něj vystoupila rovnou na práh lancasterovského domu.

Očekávala, že jí bude přidělen vlastní pokojík, i když zřejmě malý. Byla ale překvapena, přidělili jí jednu starou zválenou postel v malé chodbičce.

postel

Když viděla v čem má spát, nejraději by se hned vrátila domu, takovéhle podmínky nečekala. Pak si ale řekla, že to zkusí. Chtěla je přece poznat a tomu to, že se k ní nechovají nijak speciálně, jen pomůže. A tak poznávala a viděla jen obyčejné lidi. Po Sultánově smrti, o níž se tu mluvilo jen šeptem už pravé lancasterství nikdo příliš neřešil. Nač také? Zdálo se, že gen okatosti je už navždy ztracen a Norman sám byl starý a Daidalos byl ještě v peřince. Komu měl předat odkaz a jaký?

A tak Aliciiny dny v domácnosti lancasterů poklidně plynuly. Sledovala, jak se jednotliví členové vrací ze svých špatně placených zaměstnání, poslouchala hloupé debaty a věčné stížnosti. Sice to bylo otravné, ale ne nebezpečné. Dokonce když v jedno odpoledne nečekaně zemřeli Norman i Drusila, účastnila se pohřbu a upřímně se snažila zoufalou Idetu povzbudit, vždyť jen pár dní před Normanovou smrtí zjistila, že s ním čeká druhé dítě.

Navíc se ukázalo, že Daidalos lancasterský gen nepodědil, oč tedy bojovat?

dady

Hlavou rodiny se tedy nečekaně a neplánovaně stal Mikeš. Ani on sice neměl lancasterovské oči, ale přece jen při pohledu na jeho obličej bylo patrné, že má s Lancastery cosi společného. Pracoval jako novinář na volné noze a jeho jmenování hlavou rodu ho nechávalo docela klidného.

mikes

Je přece už jiná doba. A zřejmě by se tak z rodu Lancasterů, stala obyčejná rodina, kdyby se do města nepřistěhovala Doroty…

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.