antea.blog.cz,  Příběh rodiny Lancasterů

6. Příběh rodiny Lancasterů

Je tu středa a s ní přichází další kapitola Příběhu rodiny Lancasterů. Arabella dosáhne svého cíle a konečně bude mít čas se zastavit, získá už konečně klid a bude spokojená?

A co dál?
Po koupi podílu v bistru se Arabella konečně po letech na okamžik zastavila a zamyslela se. Cítila se nyní v bezpečí. Byla finančně zajištěná a Josef by už ve věku, kdy i kdy by je Simis vypátral, už by neměl možnost jej od ní odloučit. Nastal tedy čas, aby se zamyslela, co se svým životem podnikne dál. Pro začátek se rozhodla, že je na čase, aby si po těch letech dřiny, trápení a odříkání konečně odpočinula a tak se sbalila a vyrazila na dovolenou. A tam v teplé záři slunečních paprsků si uvědomila jednu věc, Josef brzy dospěje, odejde z domova a ona zůstane úplně sama. Když tak popřemýšlela nad svou budoucí samotou a litovala se, uvědomila si Arabella jednu věc. Stále je krásná žena, čas jí sice nadělil pár vrásek, ale ty propůjčily jejímu obličeji jakýsi moudrý půvab, zkrátka, pokud bát sama nechce, nebude. Byl tu ale jeden velký háček. Odváží se po kruté zkušenosti se Simisem, ještě jednou věřit muži a spojit s ním svůj život? A kdo z mužů, které zná, by měl být tím, s kým stráví zbytek života. Přemýšlela dlouho, ale nevzpomínala si na nikoho, koho by měla raději než ostatní a se kterým by si dokázala představit zbytek života. Už to pomalu chtěla vzdát a smířit se s budoucí samotou, když si vzpomněla na Sama Semokota.
Potkali se nedávno v ezoterickém krámku a hned si padli do oka. Stále si měli o čem povídat. Tehdy tomu Arabella nepřikládala význam, ale nyní cítila, že našla správného kandidáta.
Hned po návratu Arabella Samovi zavolala, jestli se u ní nechce zastavit. Sam proti tomu nic nenamítal a brzy na to zvonil u Arabelliných dveří. Ze začátku hovor váznul, ale brzy se rozproudil. Sam i Arabella zjistili, že chodili na stejnou školu a oba milují umění. Jediné v čem se neshodli, byly děti. Arabella je milovala a Sam nesnášel, ale oboum přišlo zbytečné to řešit, vždyť Arabella už má téměř dospělého syna. Bavili se dlouho do noci a nakonec Arabella s tajemným Samem strávila celou noc. Když pak vedle něj Arabella ležela a sledovala jeho spící obličej, byla si jistá, že tentokrát se rozhodla správně. Když od ní pak Sam ráno odcházel, byli už pár a měli plán do budoucna. Josef má za pár týdnů narozeniny a k nim mu dá Arabella jejich domek, ona sama si pak se Samem najdou vlastní hnízdečko.
A přesně, jak se rozhodli tak udělali. Josef byl ze svého narozeninového dárku v šoku, ale Arabella byla ráda, že má své jediné dítě zajištěné a v bezpečí. S klidným svědomím, pak společně se Samem koupila pozemek v okrajové části města, nedaleko pláže. Simise už se nebála, uplynulo už mnoho let, a i kdyby se jí stále chtěl pomstít, věděla, že Sam ji ochrání. Arabella Samovi začala naprosto důvěřovat a tak krátce po zahájení stavby domu udělala to, co přísahala, že už nikdy neudělá. Znovu se vdala. V den obřadu vypadalo vše dokonale a Arabella si byla jistá, že všem problémům a trápení dala navždy vale. Bohužel se spletla, první problémy se přihlásily krátce po svatbě. Arabella i Sam při stavbě domu přecenili své finanční možnosti a tak sotva byla dokončena hrubá stavba, došly jim peníze.
ae4ec01757_101434713_o2
Nesli to statečně. Uskromnili se. Arabella znovu založila bylinkovou zahrádku a k tomu navíc začala ještě malovat obrazy. Sam dál pracoval na poloviční úvazek v lázních a k tomu si přibíral občasné přivýdělky. Když si konečně rozvrhli správně financování dostavby domu, přišel další problém. Arabella odhalila Samovo životní tajemství. Nebyl jen tak obyčejný člověk, co se ve svém volnu poflakuje po ezoterickém krámku. Byl čaroděj.
5082df6015_101434717_o2
Z jeho tajemství byla Arabella v šoku, ale odpustila mu jej. Milovala ho a sama měla velké tajemství. Byla těhotná.

[fruitful_tabs type=”default” width=”100%” fit=”false”]
[fruitful_tab title=”Další kapitola”] Export1 [/fruitful_tab]
[fruitful_tab title=”Předchozí kapitola”] Export1 [/fruitful_tab]
[/fruitful_tabs]

 

 

4 komentáře

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.