Příběh rodiny Lancasterů

59. Příběh rodiny Lancasterů

1. Nová hlava rodu

Sultán je mrtev a vlády nad Lancastery se ujímá jeho bratr Norman. Jaký bude nový vůdce?

Možná by Lesomíra měla cítit výčitky, za to, že zmařila život jiného člověka, ale necítila. Ve sklepení to bylo kdo z koho a ona vyhrála. A tak zemřela hlava rodiny Lancasterů, šílený a zapomenutý muž, který nikdy neudělal nic, co by přineslo užitek někomu jinému než jemu.

V Lancasterském domě už zbyli jen Norman, jeho manžel Lexa, se kterým se potají oženil poté, co se Sultán odstěhoval, sestry Drusila a Marylin a nejmladší Mikeš. Několik měsíců čekali, zda se Sultán nevrátí, ale když o něm stále nebyla jediná zmínka, nezbylo jim než jej nechat označit jako nezvěstného a posléze jako mrtvého.

Starost o rod, tedy padla na hlavu Normana.

norman

Neměl z toho radost. Nikdy se o rodinou politiku příliš nestaral a jeho hlavní starostí bylo vše v klidu přežít a nyní se má stát šéfem cirkusu.

Nebylo ale vyhnutí, jednou byl Lancaster a měl své povinnosti.

S těžkým srdcem se rozvedl s Lexou, homosexuální vztah byl pro hlavu Lancasterů nemyslitelný. Nedokázal se ale svého muže zcela vzdát a tak jej nechal dál bydlet v domě. Lexa poslechl, ale byl nešťastný. Pochopení a útěchu nacházel u Marylin.

marylin

Další opuštěné lancasterovské duši. Třicítka už jí minula, byla bez vztahu a vyhlídky na narození dítěte, které by chtěla, byly nulové. Tak se navzájem utěšovali. Jednou večer se zapovídali nad vínem, stále si měli co říct, víno pomalu mizelo a druhého dne se probudili ve stejné posteli. A překvapivě zjistili, že jim to takto vyhovuje. Za začátku se snažili svůj vztah před Normanem tajit, ale když se rozhodli, že takto mohou oba dva spokojeně žít, rozhodli se že se vezmou a nastal čas Normana konfrontovat.

Nekladl jim překážky. Bez sebemenší zášti jim dal své požehnání hlavy rodu. Byl rád, že bude mít Lexu nablízku a že Marylin bude šťastná. Nevyčítal Lexovi nový vztah, sám se snažil získat ruku Idety Vybouch. Sice to byla víla, ostatně to Lexa také, ale nebyl čas si vybírat. Rod potřebuje novou krev, která převezme pochodeň.

Ani když Marylin oznámila, že je těhotná, neprotestoval. U srdce mu sice dvakrát lehko nebylo, přesto se to snažil sestře i Lexovi přát. Jen znásobil svou snahu o získání Idety. A ačkoliv se Ideta brzy přestěhovala do domu, jako jeho budoucí žena, neustálé přemáhání si na Normanovi vybíralo svou daň a on stárl před očima.

nory

Když se o pár měsíců později narodil malý Markus, nebylo už na co čekat a Norman a Ideta se vzali.

2 komentáře

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.