Příběh rodiny Lancasterů

56. Příběh rodiny Lancasterů

  1. Alicia

Holčička,která může změnit vše. Pro co se ale rozhodne? Jaká cesta pro ni bude ta pravá?


 

Zatímco u Lancasterů gradovalo šílenství u Mortdachaiů se rozhostil klid a mír. S narozením malé Alicii i Ester načas odložila svou pomstu a těšila ze z roztomilé prvorozené vnučky.

Když se ukázalo, že Alicia je stejně jako její babička a táta upírka neznala Esteřina radost mezí. Třetí generace upírů! Sice na tom nezáleželo, ale Ester to velice těšilo.

alca

Celý běh rodiny Mortachaiů se začal točit okolo malé Alicii. Alicie a její první slůvka, Alicie a její bobeček, Alicie a její zvláštní zlatavá kukadla, Alicia… Alicia, Alicia, Alicia.

A tak jejich malá princeznička zdárně rostla. Překvapivě se z ní nestával rozmazlený spratek, ale díky pozornosti, kterou jí dům plný dospělých věnoval se zdárně rozvíjela a velmi brzo bylo patrné, že dalece předčí své vrstevníky. Mluvit, chodit na nočník a dokonce i chodit se naučila v rekordním čase a díky tomu, že vždy byl po ruce někdo, kdo s ní procházel dětské knížky a předčítal jí, její slovní zásoba i znalosti se rychlým tempem rozrůstaly.

Po nástupu do místní školy se dle předpokladů stala okamžitě premiantkou. Nebyl nikdo, kdo by se jí mohl rovnat. Při volbě volnočasové aktivity se nerozhodla pro balet, jak všichni očekávali, ale pro vstup ke skautům, tam se totiž mohla naučit něco, co ještě neznala, což by jí balet nedokázal poskytnout. Od mala totiž Alicia vykazoval silné umělecké nadání a brzy se pro ni začala rýsovat kariéra, ale tentokrát záleželo jen na ní, zda se chce hudbě věnovat po zbytek života či ne, nikdo na ni netlačil, byla jejich malé štěstíčko a všichni si přáli jen to, aby byla v životě šťastná.

Když si Alicia nalezla ve škole první kamarády, počal se pomalu život v rodině Mortdachai vracet zase do normálu tedy do pilné práce. Zatím se všichni věnovali upevňováním svých pozic v práci, protože sotva polevili v ostražitosti a píli, začalo se po jejich místech natahovat množství rukou lačných povýšení.

Brzy už ale bylo vše při starém. Ester dostávala stále přidáváno, protože nebyl nikdo, kdo by se jí na lékařském poli mohl postavit, Adam byl neustále ve spěchu, a když si našel chvíli volného času, věnoval ji posilování, Viktorie dosáhla dalšího povýšení, tentokráte už na pozici Investigativní reportérka a Šarla dosáhla na pozici Mluvčí společnosti. Rodina Mortachai už zase svírala otěže moci pevně ve svých rukách.

Mezitím, co rodina bojovala o to, co bylo její, byla malá Alicia ve škole konfrontována se svým skandálním původem, protože špatné vztahy mezi Lancastery a Mortdachai nebyly žádným tajemstvím. Nejdříve nic nechápala, ale byla skutečně bystré dítě a brzy si začala vše dávat dohromady. Čas vybrat si strany Alicii nastal, dříve než by se kdokoliv z Mortachaiů nadál, byla přece jejich malé srdíčko. Jak by ji mohli zatáhnout do války, ve které nemá nikdo s nikým slitování?

Ale nebylo vyhnutí a malá Alicia musela sama uvážit na čí straně je právo a za jaké hodnoty hodlá bojovat. Ačkoliv by si to Mortdachaiové ze srdce přáli, nebylo možné ji držet stranou a protože v sobě měla krev obou rodů, musela si sama zvolit…

Jeden komentář

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.