Příběh rodiny Lancasterů

53. Příběh rodiny Lancasterů

5. Volba

Ester stojí před zásadním rozhodnutím, kterým ovlivní osudy hned několika dalších lidí. Zvolí si nenávist nebo dá přednost lásce?

„Můj syn miluje Lancasterovou…“

Ester si musela sednout. Čekala všechno, včetně toho, že Adamova láska je muž nebo některá z mimozemšťanek, které se prý po nocích potulují městem. Ale Šarla? Už si na ni ani nevzpomínala.

Když si ale namáhala paměť, přece se jí sem tam vynořila o Šarle zmínka. Vyprávěl jí o ní její smutný chlapeček, když se vracel od Lancasterů a jen při zmínce o své kamarádce se jeho tvářička na okamžik rozveselila.

Možná je to osud, že životy Lancasterů a Mortadachaiů jsou navždy propletené. A jaký je vlastně Šarla Lancaster? Jen podle jména! Ze sídla odešla, když ještě nebyla ani plnoletá a s těmi dluhy má Adam pravdu. Šarla Adamovi pomáhala, když ona nemohla a za to jí nemůže nikdy být dost vděčná.

Ester pomalu zvedla hlavu a pevně se zadívala Adamovi do očí. „kdy se může Šarla nastěhovat?“

„Matko!“ Adamova tvář se rozzářila štěstím.

Doufal, že se mu podaří matku přemluvit, aby nestála jejich vztahu v cestě, to že by si svou milovanou mohl nastěhovat do jejich domova se ani neodvážil doufat.

Netrvalo dlouho a Šarla i Adam mohli začít usínat společně v jedné posteli. Svou lásku už tajit nemuseli.

postel

Sice byl ze začátku vztah mezi Ester a Šarlou poněkud napjatý, ale protože obě dvě Adama milovaly, snažily se spolu vycházet, co nejlépe a protože brzy objevily, že mají společný odpor k Lancasterům a tomu, co představují, měly nakonec společných témat více než dost.

A tak se vlastně stalo, že Šarla byla pro Ester výhra. Nejen že Adam zářil štěstím, ale ona sama získala dalšího spojence do boje proti Lancasterům a navíc ji pohled na šťastného a zamilovaného syna nevýslovně těšil, protože on si to skutečně zasloužil.

polibek

Když se tedy po pár měsících ukázalo, že je Šarla těhotná, byla Ester ze své budoucí babičkovské role nadšená a rovněž byla i první, kdo navrhl svatbu, ať všichni ví, že na svět přijde další Mortdachai!

2 komentáře

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.