Příběh rodiny Lancasterů

50. Příběh rodiny Lancasterů

  1. Určení priorit

Už od útlého věku byla Viktorie vedena, že záleží především na tom, co má člověk v hlavě, nikoliv na ní, ale také k tomu, že i vzhled je velice důležitý. „Šaty dělají člověka,“ říkávala jí Ester, pokaždé když jí navlékla do nějakého modelu. A tak Viktorie už odmalička věděla, jaké barvy se k sobě hodí, jaký má tvar obličeje a postavy, které střihy oblečení jí lichotí a které naopak škodí. Chodila oblékaná jako panenka.

vicky

Ale klamala tělem. Byla to bystrá a velice chytrá holčička, jejíž pronikavá a neúprosná logika Ester občas až zaskočila.

Dokud byla Viktorie malá, Sultán ani nikdo jiný z Lancasterů o ni neprojevil sebemenší zájem, zejména když se ukázalo, že nezdědila Lancasterovské oči. Sotva ale nastoupila do školy, vše se změnilo a Ester najednou narážela na příslušníky klanu Lancasterů na každém kroku.

Neustále se dožadovali Viktorie, až Ester nezbylo nic jiného než splnit zbytek dohody a dívku na prázdniny poslat k Lancasterům.  Posílala ji tam s těžkým srdcem. Pokud by se podařilo Lancasterům obrátit holčičku na svou stranu, byly by jejich plány v troskách.  Ale její obavy se ukázaly jako naprosto zbytečné. Viktorie se vrátila od Lancasterů naprosto znechucena.

Pobouřilo ji, jak před ní pomlouvali Ester, o které sice věděla, že není její matkou, ale milovala ji jako by byla. Nechápala logiku jejich úsudku, že protože je z jejich rodu, automaticky zradí Ester s Adamem a přidá se k nim. Znechutilo ji prostředí jejich domova. Všude samé cetky pozlátko, aby ukázali, jaká jsou honorace, ale koberce měli prošlapané, nábytek obouchaný a zdi nevybílené. Jak nesrovnatelné místo s neokázalým luxusem, který panoval v domě, kde Viktorie bydlela.

A ta povrchnost Lancasterů! Veškerý jejich zájem i rozhovory se točilo kolem jediného – očí! A u Viktorie doma večeřely přední osobnosti celého města, starosta, král podsvětí, na jehož místo se časem chystal nastoupit strýc Adam a sama Ester byla přednostka kliniky! S těmi všemi lidmi se Viktorie už odmala stýkala a byla zvyklá chovat se na úrovni a nyní, když se musela vyskytovat v prostředí, které Lancasterovi vytvořili, bylo jí z toho zle.

Většinu času, co u nich musela trávit, využívala ke studiu, čímž si od nich vysloužila nechápavé pohledy? Na co se učí, až to s Esterou praští, tak snad bude dědit ne? Vždyť Mortdachaiovi mají peněz, že by je mohli přehazovat vidlema! Viktorie to nechávala bez komentáře, nestálo jí to ani za odpověď.

A tak, když se Ester rozhodla zasvětit ji do svého plánu, byla Viktorie s rolí, kterou jí pěstounka určila srozuměna. Neměla problém s ničím. Ani se zničení vlastní rodiny, ani s používáním svého těla jako nástroje, jak vymámit z lidí informace, bylo to přece jenom tělo a nejdůležitější je to, co je v hlavě, nikoliv na ní. Ovšem, kdyby tušila, za jak krátkou dobu, bude muset „nastoupit do služby“ možná by si svůj souhlas více rozmyslela…

2 komentáře

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.