Příběh rodiny Lancasterů

49. Příběh rodiny Lancasterů

  1. Rodina nebo sídlo

Dilema zda zachránit svou rodinu nebo sídlo, které bylo po generace domovem Lancasterů Adell trápilo ve dne v noci. Ideální by bylo předat sídlo již dospělému Sultánovi, ať se jakožto dědic stará a sama by se s Montgomerym a dětmi odstěhovala pryč, ale nešlo to. Sultán byl, mírně řečeno, budiž k ničemu. Miloval přírodu a umění a snil o tom, že se stane rockovou hvězdou. Byl ale neskutečně líný a veškeré jeho zaměstnání bylo, že chodil dělat podržtašku, když byl v místním divadle koncert. Když už se zdálo, že horší to být nemůže ukázalo se, že může. Sultán zbouchl vílu Pavlu Changovou. O Adell se pokoušely mdloby, další krk nebo dokonce krky k živení a ještě ke všemu skvrna v podobě nemanželského dítěte! To byla chvíle na, kterou Ester čekala! Když v tom nechala Adell pořádně omáchat nabídla jí, že od nich sídlo za velmi velkorysou částku koupí, ale má jedinou podmínku. Společně se sídlem přenechají Lancasterovi Ester a Adamovi také Sultánovo nenarozené dítě!

Adell se nad tím požadavkem zhrozila, vzdát se vlastní krve, svého prvního vnoučete, předpokládaného dědice nebo dědičky sídla, ale definitivní ne, neřekla – nemohla. Ve hře byl osud celé rodiny a v podstatě i sídla, které se jí rozpadalo pod rukama.

Adell už nemohla dál. Dnem i nocí neustále přemýšlela, co si počít a nepřetržitý stres si na ní vybral svou daň, Adell zemřela dříve než se dítě narodilo a dříve než se stihla rozhodnout, zda je pro ni důležitější vlastní krev nebo sídlo.

Volba tedy padla na bedra překvapeného Sultána. Rodinné sídlo pro něj nic moc neznamenalo a dítě počaté z jednorázové akce také ne, vždyť ještě ani nebylo na světě. A nebylo s kým se poradit, protože matka i tety Amélie a Bianca byly mrtvé a otec nebyl rozený Lancaster, nakonec se s Ester dohodl na kompromisu. Přenechá jim tedy své dítě i sídlo Lancasterů a zachrání rodinu, ale na oplátku mu Ester bude jeho dítě vždy na letní prázdniny půjčovat, stejně jako dříve jejich rodinu navštěvoval Adam. Věřil totiž, že když bude na své dítě moci alespoň čas od času působit, podaří se mu v něm vzbudit Lancastera a nasadit tak do Esteřiny domácnosti zvěda. Ester po zvážení situace souhlasila. Neobávala se, že by mohly letní návštěvy změnit cítění dítěte, které mu bude odmalička vštěpován odpor k Lancasterům a jakou větší slast si může dopřát než zničit Lancasterovi jejich vlastním potomkem?

Teď jen zbývalo jeho volbu oznámit nic netušící Pavle. Sultán to stále odkládal, nebyl zvědavý na její slzy, výčitky a odpor. Odkládal to stále do kolečka den po dni až mu jednoho dne pípla na mobilu smska, že  Pavla rodí. Ihned dostal nápad. Vydá se do porodnice a dítě sebere. Pavla tak určitě snáze zapomene když nebude tušit, že její dítě žije na druhém konci města. Ale osud k němu byl laskavější než si zasloužil.

Pavla porodila dvojčátka. Měla tak těžký porod, že vůbec netušila, že místo jedné holčičky má dvě. Sultán tedy použil poslední zbytek rodinných peněz, které mu před prodejem sídla zbývaly a zavřel všechny ústa, které by Pavle mohly prozradit pravdu. Mladší holčičku, která byla stejně jako Pavla víla, nechal matce. Později se dozvěděl, že dostala jméno Vanessa. Starší pojmenoval Viktorie a ještě ten den jí odevzal Ester a odstěhoval se s rodinou ze sídla. Viktorie Lancasterová se tak stala součástí rodiny Mortdachai. Možná by se dalo očekávat, že jakožto potomek nenáviděného rodu bude Ester a Adamem trápená a odstrkovaná, ale opak byl pravdou. Viktorie se stala milovanou součástí rodiny a jak Ester tak i Adam ji přijali za vlastní. Že byla Viktorie Lancsterová, nehrálo pro Ester ani Adama roli jen je těšilo, že Lancastery zničí jejich vlastní krev a to je v jejich očích poníží ještě více. Ačkoliv samozřejmě bylo i pravdou, že Montgomeriovi měli si Viktorií určité plány, které ale v jejich očích neznamenali nic špatného a kdo jiný by se jich měl ujmout, než Viktorie, která pro ně byla členkou jejich rodiny?

Cílem Mortdachaiů bylo ovládnout podsvětí. Měli Ester – letitou upírku, která byla zároveň světoznámou chiruržkou a na lékařském poli nebyl nikdo, kdo by se jí mohl postavit, další člen byl Adam – nabušený král zlodějů, co jim chybělo byl jakýsi jemný element. Ester i Adama lidé poslouchali, protože se jich báli, bylo potřeba rodinu doplnit o někoho koho budou lidé poslouchat protože chtějí. Zejména muži, budou určitě raději poslouchat někoho krásného, milé a přítulného než chlapa, který jim může mávnutím ruky ulomit vaz. Je otázkou, zda by si byl Sultán nerozmyslel předání dcery Mortdachaiům, kdyby tušil, že z ní hodlají udělat luxusní děvku s měkkým tělem, ostrou myslí a ocelovou vůlí.

Viktorie

4 komentáře

    • Antea

      Já doufám, že to stihnu o víkendu 🙂 Zrovna řeším závažnou otázku jestli příběh směřovat ke konci a začít s menšími příběhy cizích simíků nebo hodně vedlejších postav, jako je třeba Viktoriina sestra Vanessa, nebo dál pokračovat v příběhu okolo sídla. ..
      Jsi v podstatě můj jediný čtenář, která cesta by Tě více zajímala? 🙂

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.