Příběh rodiny Lancasterů

45. Příběh rodiny Lancasterů

  1. Pomsta

Ohromená Adell zůstala bez hnutí sedět a zírat na dveře, kterými vzlykající Amélie vyběhla.

V hlavě jí lítala jen jedna myšlenka.

Ona miluje upíra. Amélie miluje upíra? Ta mrcha miluje upíra! A má ji! V hlavě Adell rychlostí blesku uzrál krutý pomstychtivý plán, kterým Amélii splatí vše, co jí v životě provedla.

Ale nejprve bylo potřeba zasadit semínko a nechat ho klíčit a to potřebuje čas. Amélie si zamyšleně pohladila těhotné břicho. Vypadá to, že tuhle rodinu čeká hned několik radostných událostí…

Když se posléze vrátil Adam domů z prázdnin a sděloval matce novinky, byla její reakce rozporuplná. Na jednu stranu ji těšil rozkol mezi sestrami, ale na stranu druhou ji hnětlo usmíření Adell a Montgomeryho, byla si jistá, že se ti dva rozejdou a tak se na to těšila!

Ale na trápení nebyl čas, z Adama už byl teenager a bylo potřeba určit mu životní dráhu. Ovšem na rozdíl od Lancasterů, kde se vše řídilo rodinnými dogmaty a příkazy, o tom Ester s Adamem diskutovali a vlastně to byl i sám Adam, kdo rozlouskl jakou cestou se dát.

„Chci být zloděj, jednou se stanu králem zlodějů a vládcem podsvětí. Jestliže se Lancasteři mezi lidmi staví v tom nejlepším světle, my musíme ovládnout ty, kteří na tyhle jejich hodnoty kašlou!“

Ester byla nadšená. Ohromovalo ji, jaký muž vyrůstal z jejího malého chlapce. Dokáže poznat co je třeba, a když na to přijde, nebojí se to udělat.

Adamek

Bude z něj dobrý a schopný nástupce, přijal její boj za vlastní a nyní se touží pomstít Lancasterům stejně mocně jako ona. Oba dva usilovně pracovali na získání dostatečných financí k tomu, aby mohli Lancasterům vyhlásit válku. Žili jen proto a nic jiného je nezajímalo.

Bylo až neuvěřitelné o jak moc klidněji si žili ti, kteří ze sídla uprchli a žili svůj život obyčejně. Ale ani jim se nevyhýbaly problémy. Oksana a Erik spolu měli malého Josého a rozhodli se vzít, až když klukovi byly dva roky a Oksana zjistila, že je opět těhotná. Přípravy na svatbu však skončily zcela nečekaně. Pár dní před obřadem nebylo Erikovi příliš dobře, přece jen byl o dost starší než Oksana a tak to nikdo nijak zvlášť neřešil. Jenže Erikovi bylo stále hůř a jedno ráno když si v kuchyni dělal snídani, najednou vykřikl, chytil se za hrudník a zhroutil se k zemi. I přes to, že mu Oksana okamžitě poskytla první pomoc, bylo vše marné, Erik byl na místě mrtvý.

První týdny to vypadalo, že to Oksana nepřežije. Nebyla schopná jíst, postarat se o Josého nic. Stále jen brečela a opakovala, jak krátce jí osud dovolil být skutečně šťastná.

Veškerou péči o domácnost nyní převzala Šarla. Už dlouho čekala, jak by se mohla Oksaně odvděčit, za to že jí dostala ze Sídla a poskytla jí domov, jen ji mrzelo, že svůj dluh odčiní při tak smutné příležitosti.

Ale i na Šarlu toho bylo moc. Erika měla ráda, brala ho jako člena rodiny a jeho smrt ji silně zasáhla. Nyní se musela starat o malého Josého a utěšovat Oksanu a snažit se do ní dostat trochu jídla, aby ještě k tomu všemu nepotratila…

4 komentáře

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.