Příběh rodiny Lancasterů

44. Příběh rodiny Lancasterů

  1. Spojeni navždy

Po dlouhém uvažování, kterého z manželů bude lehčí zlomit, aby vztah zůstal zachován se Amélie rozhodla pro Adell. Přece jen, pokud je někdo schopen pochopit, jak důležité je zachovat čest rodu, může to být jen někdo, kdo má za sebou generace předků, které pro to obětovali vše a to je Adell.

Když už se tedy Amélie rozhodla, neztrácela dál čas a zatlačila Adell do kouta. Když jí sdělila příkaz Adell vybuchla, nikdy v životě s tím zmetkem vztah neobnoví. Je to ubožák, který pro prachy zaprodal vlastní ženu, vlastní dítě. Tvrdí, jak jí opovrhuje, že je tlustá velryba, ale ve skutečnosti nenávidí sám sebe za to, že zničil život synovi a ženě, která ho milovala. Ale Amélie věděla, že nesmí prohrát. Když tedy viděla, že lancsterovská logika nepomůže, uchýlila se k výhružkám. Celá rodina potvrdí, že se Adell o svoje děti nikdy nestarala, jestli ten lektvar nepoužije, vyhodí ji Amélie z domu a Adell už děcka nikdy nespatří. Vždyť i Šarla odtud odešla, protože jsi pro ni míň než nic…

A tak nakonec Amélie zvítězila a přinutila Adell část lektvaru vypít a část jej zamíchat Montgomerymu do pití. Kouzlo se vydařilo. Manželé sice zlé vzpomínky nezapomněli, ale už jim nepřišly důležité, jediné, co je teď zajímalo, byl ten druhý a jejich láska. Naopak vztah Amélie a Adell už byl poškozené nenávratně. Přestože Adell všechno zlé, co jí Montgomery provedl měla jako v mlze, to co jí provedla vlastní sestra nezapomněla a věděla, že nejen, že nezapomene nikdy, ale také nikdy neodpustí.

Pár měsíců poté co se manželé dali zase dohromady se ukázalo, že je Adelle zase v tom. Amélie nadšeně lítala po sídle, prozpěvovala si a její nejčastější věta byla: „Ještě, že je ta holka jako králík. Otěhotní okamžitě!“ Adell její poznámky na svou plodnost nenáviděla, věděla ale, že teď, když Lancasterům podle Amélie nehrozí žádné nebezpečí a ona ztrácí svou ostražitost je vhodný čas na připravení pomsty.

Jednoho dne, když jí konečně ustaly ranní nevolnosti, se dala v jídelně s Amélií rádoby po sestersku do řeči. Co je nového, jak se má a tak podobně. Čekala nezávazné klábosení, které ji možná inspiruje, k tomu, jak se Amélii pomstít, a kde ji zranit, aby ji na to nikdy nezapomněla…

Nečekala, že hned po pár minutách narazí na takový poklad!

Po pár dotazech se totiž ukázalo, že Amélie je už léta zamilovaná a muž, kterého miluje, jí lásku plně oplácí. Adell se radostí skoro zastavilo srdce, má ji! Ale to ještě nic netušila. Amélie, která si pro samé starosti s rodem už dlouho neměla nikoho, s kým by si mohla promluvit, měla oprávněně pocit, že ji všichni nenávidí, a tak když se teď zdálo, že už jí Adell odpustila ten lektvar, nedala se dlouho pobízet a vše se z ní jen hrnulo.

Jmenuje se Miraj Alvi, potkali se v galerii před spoustou let a zamilovali se do sebe na první pohled. Je milý, galantní, nesmírně vzdělaný, úspěšný bohatý… zdálo se, že Amélie ani není schopná zastavit příliv superlativ, který se z ní hrnul na adresu milovaného Miraje, „ale nikdy nemůžeme být spolu, dokonce i jen, to, že s ním mluvím, je špatné. Nikdy nemůžeme být spolu…“ svěsila nakonec smutně hlavu.

„Ale jak je to možné?“ tokala rádoby soucitně Adell ale ve skutečnosti nadskakovala nadšením. Něco na Amélii má! „Co vám brání být spolu, vždyť si říkala, že je bohatý a my jsme na mizině, proč se nevezmete, byla bys šťastná a zachránila milovaný rod před úpadkem,“ nechápala tentokrát zcela upřímně Adell.

„Nemůžeme! Protože on…“

„Co?“

„Protože on…“

„Tak povídej!“

„Protože on je upír!“ vykřikla Amélie a se vzlykotem vyběhla z kuchyně.

4 komentáře

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.