Příběh rodiny Lancasterů

43. Příběh rodiny Lancasterů

13. Čas vyčkávání i štěstí

Vybaveni informacemi tak Adam i Ester dnem i nocí pracovali na získání dostatečného množství financí, aby se mohli přestěhovat na vybrané panství vedle Lancasterů a veřejně jim vyhlásit válku.
Ale válka byla ještě příliš vzdálená. Adam chodil teprve na základku a Ester stále ještě nedosáhla v zaměstnání nejvyšší pozice, ještě měli před sebou spoustu práce, ale věděli, že společně to zvládnou, byli rodina, byli odhodlaní, byli upíři a měli stejný cíl, přinutí Lancasterovi zaplatit!
Zatím co se tedy Mortdachaiovi nenápadně připravovali na zahájení ofenzívy, nevypadalo to v Lancasterském sídle snad až příliš dobře.
Adell s Montgomerym si i nadále nemohli přijít na jméno a zoufalé Amélii se stále nedařilo sehnat lektvar, který by rodinu zachránil. A bylo čím dál tím hůř, Oksaně už došla trpělivost s šílenstvím po dokonalých genech, které rodinu ovládalo. A když se zamilovala do kouzelníka Erika Mučboucha, našla konečně sílu odejít, bezeslova rozloučení jen se svou láskou a Šarlou. Nemohla tam tu zapomenutou dívku nechat. Byla už teenagerka a Oksana byla jediná kamarádka, kterou tam měla. Amélie se sice vztekala, Adell protestovala, ale Šarla už nebyla malé dítě a tak ji se slovy, že “stejně není prvá Lancasterka a tak na ní nezáleží,” nechali jít.
Oksana za své dědictví koupila malý pozemek a postavila na něm domek.
1
Nebyl ani malý ani velký, ale zrovna tak akorát, aby se tam pohodlně vešla průměrná rodina a navíc ještě pokoj pro Šarlu, aby věděla, že u Oksany doma se s ní bude vždy počítat.
Sotva stál domek, pozvala Oksana Erika, ať se nastěhuje a konečně se tak splní jejich přání, žít společně.
Erik pozvání rád přijal.
2
Oksanu miloval už dlouho, ale už neměl žádnou naději, že se mu ji kdy podaří přesvědčit, aby odešla od rodiny. Jednoho dne, ale za ním Oksana přišla zcela proměněná. Hned věděl, že se něco změnilo, miloval ji jako své malé ošklivé káčátko a teď před ním stála šedooká kráska a oznamovala mu, že odchází, protože život s ním je pro ni to nejdůležitější.
3
Teď už jejich společnému štěstí konečně nic nebránilo. Rozhodli se že se svatbou a založením rodiny ještě počkají, než domek zařídí, Šarla šťastná, že se zbavila rodiny, která ji ignorovala k tomu jen poznamenala, ať si s jejím pokojem nedělají starosti, najde si brigádu a vybaví si ho za peníze, které si sama vydělá. Jak řekla, tak i udělala a ještě ten večer nadšeně hlásila, že si našla brigádu v místním knihkupectví.
Všichni byli šťastní, že jsou daleko od Sídla a zprávy, které k nim doléhaly, ignorovali a tak ani nepostřehli tu nejdůležitější. Amélie konečně sehnala ten lektvar, na který tak dlouho čekala. A tak netušili nic ani o scénách, které se nyní v sídle odehrávaly téměř nepřetržitě.
Lektvar totiž musel jeden z rozhádaných manželů užít dobrovolně, aby tak magii dali najevo, že manželství chce být zachováno. Jenže jak Adell, tak Montgoery byli i při vyslovení jména toho druhého takřka nepříčetní a Amélie vůbec netušila, kterému z nich má lektvar nabídnout. Musí se trefit na první pokud, jinak je vše ztracené. Ale na koho má vsadit. Na dříve povolnou Adell? Podařilo by se jí znovu sestru tak zmanipulovat, aby se rozhodla zachránit svůj společný život s mužem, kterým opovrhuje? Anebo bude jistější spolehnout se spíše na Montgomeryho zištnost a prospěchářství? Kvůli životu v bohatství dokázal opustit svou těhotnou ženu, která jej milovala. Bude mu život v bohatství opět dostatečnou motivací, aby udělal, něco, co se mu z duše příčí a žil dál s Adell a plodil děti?

2 komentáře

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.