Příběh rodiny Lancasterů

42. Příběh rodiny Lancasterů

12. Plán

A dalším světlým bodem byl pro Amélii nástup Adama do první třídy, okamžitě jej totiž odeslala na internátní školu a doufala, že bez jeho přítomnosti v domě, přestane Adell Montgomerymu stále vyčítat jeho minulost a ubude tak střetů…
To byla vize Amélie, Ester však měla vizi zcela jinou, a jakmile nastal čas, kdy byl její syn odeslán na internát, zařídila si, aby podle papíru byl na internátu, ale ve skutečnosti byl chlapec u ní doma. Vlivná už na to byla dost. Ester věděla, že to tak dopadne a na dobu, kdy bude její chlapeček zase s ní se nesmírně těšila, myslela si, že jí zlomí srdce, když ho tehdy odkládala na lancasterovský práh, ale nebylo vyhnutí. Roztrpčená Montgomeryho zradou i lancasterovskou ubohostí, byla pro pomstu ochotná obětovat cokoliv, i vidět první roky života svého jediného dítěte, ale nyní už byli zase spolu a nic už je nerozdělí.
Adamovi vše vypověděla, vysvětlila mu důvody svého jednání i plán, který tím sledovala. A předčasně vyspělý Adam, její chování nejen že schválil, ale rozhodl se přijmout i roli, co mu v něm jeho matka určila. Přestěhují se na sousední panství a založí konkurenční rodinu. Rod Mortdachai, aby jim jejich příjmení už navždy připomínalo zradu, jakou se na jeho matce dopustili. Jejich rodina bude rodem lhářů, podvodníků, zlodějů a vládců podsvětí, udělají cokoliv, jen aby Lancasterovy zničili, a k tomu potřebují moc, a moc jsou peníze!
Poté, co Adam posvětil Esteřin plán, už nezaváhala. Začala pracovat na tom, aby se rodina Landgraabů, jejichž sídlo si vybrali za svou základnu, dostali do finančních potížích a byli nucení své sídlo prodat. Zatím to, ale byl běh na dlouhou trať, ačkoliv byla Ester dobrá v tom, co dělala a nechybělo jí odhodlání, zázraky přece jen dělat neuměla a tak byl potřeba čas na získání financí. Sama na to v žádném případě nemohla stačit, ale měla štěstí, že Adam byl, jak kdysi telefonicky oznámila Lancasterům, po ní. Byl upír a navíc ještě byl velmi nadaný.
Už v raném věku byl skvělým malířem, stejně jako kdysi jeho matka a cena jeho obrazů se pohybovala ve stovkách simoleonů.
999d48ec3f_102592858_o2
Bylo náročné zkombinovat Adamovu práci se školou a rozvojem dovedností, ale zvládli to a dokonce Adam ještě o prázdninách zvládal jezdit k Lancasterům a tvářit se jako že se nic neděje a on je úplně běžným a obyčejným internátním studentem.
Jen Amélie tušila, že něco není v přádku. Kdykoliv viděla tichého, zamyšleného Adama stát vedle průměrného Sultána, něco se jí nezdálo, ale žádný důkaz neměla a tak musela mlčet. Jen bedlivě hlídala, aby se Adam nepřibližoval k malé Cassandře, která se narodila Adell po jeho odchodu. Nikomu v lancasterském sídle ale Adam nechyběl a tak nehrozilo, že by byl požadován jeho návrat z internátu a Esteřiny plány byly v bezpečí. Jediné, kdo si na Adama občas vzpomněl, byly Šarla a Oksana. Dvě nejméně významné postavy v sídle.
Oksana byla totiž ta, díky jejíž péči se z jejího synovce nestal zanedbaný a zaostalý chudáček, díky ní, měla Ester ve svém boji parťáka. Oksana nic netušila, ale Ester jí za to byla velmi vděčná a Ester své dluhy platila. Další, kdo na Adama někdy myslel, byla Šarla, zapomenutá dcera Adell a Vendelína, která byla po Sultánově narození zcela odsunuta do pozadí a když se Adam začal batolit, byl právě on parťákem jejích dětských her, životu panenkou, která bránila tomu, aby se Šarla cítila zcela osamocená.
Pokaždé, když se tak Adam vrátil od Lancasterů domů, měl plno nedocenitelných informací, jako bylo například to, že ačkoliv Adell a Montgomery navenek vystupují jako vzorní manželé, jejich vztah je stále na bodu mrazu a Amélie dál zoufale shání elixír, který by manželství zachránil.

4 komentáře

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.