Příběh rodiny Lancasterů

38. Příběh rodiny Lancasterů

8. Montgomery Mortdachai

Když Ester uviděla, kdo stojí přede dveřmi, strohým gestem pozvala Amélii dál. Amélie přišla do domácnosti plné krabic, po chvíli formální rozhovoru se dozvěděla, že Ester koupila dům po Biance. Amélie věděla, že je to marné, ale přesto neodolala, je to tentokrát zkusila po dobrém. Začala jak je Ester ještě mladá a nezkušená, a jak by bylo dobré, kdyby měla někoho staršího, zkušenějšího a moudřejšího, kdo by jí poradil. Pak se Amélie na chvilku odmlčela, aby nechala Ester plně pochopit, jaké nástrahy ji v jejím osamělém a svéhlavém životě čekají a pak zahájila druhé kolo. Ve kterém jí Amélie “strašně” nenápadně podsouvala myšlenku, jaké má Ester štěstí, že má ji. Starší a rozumnou, která ji ráda nasměruje tím správným směrem.
Ester to s ironickým úsměvem poslouchala a nakonec to dopadlo stejně jako minule. Amélie skončila venku za zavřenými dveřmi. Tentokrát byla ještě bohatší o upozornění, že jestli se jí ještě někdy někdo ze Sídla zamíchá do života, stanou se z nich nepřátelé a bude je to zatraceně mrzet.
Tentokrát Amélie odcházela s dobrou náladou, sice opět neuspěla, ale výhružka, kterou na ni Ester použila ji pobavila. Pohrdavým pohledem přejela přes domek, ve kterém Ester žila a který by se do hlavní místnosti Sídla vešel minimálně dvakrát a jízlivě se usmála. Co ty nám asi tak můžeš provést, holčičko?
Rozhodla se, že se k domu vydá pěšky, aby měla čas si vše promyslet a řádně v hlavě urovnat.
Bylo by dobré, znovu vdát Adell. Ještě je příliš mladá na to, aby zůstala sama, a ještě je veliká šance, že dá rodu toho pravého dědice… Nene, Adell měla na vzpamatování se času dost. Šarla už nastoupila do školky a co nevidět začne chodit do školy, Adell si už nemůže dovolit se dál litovat, času na vzpamatování se měla víc než dost, teď jsou na řadě povinnosti.
Amélie přidala do kroku, jak už se nemohla dočkat, až bude konečně doma a s novým odhodláním začne pracovat na znovuvzkříšení slávy rodu Lancasterů. Přemítala nad novými možnostmi, kterak Adell donutit, aby ji poslechla a znovu se provdala, a zrovna když přecházela silnici u Hoganova bistra zvedla hlavu a pohlédla do těch nejúžasnějších očí jaké, kdy viděla. Byly to lancasterovské oči a patřily mladému muži.
e8fed0db82_102592681_o2
Amélii nemohla uvěřit tomu, co vidí, byla to odpověď na její modlitby. Když konečně pochopila, že to co vidí není sen v samém spěchu div nepřeskočila plot, jen aby se k muži dostala co nejdříve. Pak si ale vzpomněla, že je přece Lancasterová a důstojně došla k obsluze a požádala ji, aby ji muži představili. Ukázalo se, že udělala velice dobře, protože Montgomery Mortdachai byl snob jakému není jen tak rovno a velice si potrpěl na korektní chování.
Když se dozvěděl, koho má před sebou, samotnou Amélii Lancasterovou, byl ochota sama. Ukázalo se že je to charismatický společník, živě se na Adell vyptával a bylo vidět, že je ambiciózní a možnost přiženit se do lancasterovského Sídla a stát se tak jedním z nich ho velice zaujala…
Slovo dalo slovo a bylo domluveno, že se Montgomery navečer v Sídle zastaví, aby se představil Adell.
Když se rozloučili, Amélie si přivolala taxi, na procházku už si ani nevzpomněla, a celou cestu řidiče popoháněla ať jede rychleji, nemohla už se dočkat, až bude doma a vrhne se na nic netušící Adell. Běda té holce pokazit tuhle jedinečnou šanci, žádná další už nenastane, tohle je jich poslední možnost jak naplnit rodový odkaz.

2 komentáře

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.