Příběh rodiny Lancasterů

37. Příběh rodiny Lancasterů

7. Šoky

Zatímco u Bianky bylo ovzduší plné plánů a očekávání, Adelle se narodila holčička Šarla. A Adelle se rozvedla s Vendelínem. Nikdo to nechápal a nikomu, ani běsnící Amélii nic nevysvětlila.
Nechtěla nikomu popisovat, jak hrozný je pocit, přistihnout partnera, kterého milujete při nevěře, vidět ta dvě zmítající se těla z nichž jedno patří osobě, s kterou jste věřili, že budete navždy…
Ne! Nikomu o tom říkat nebude. Vendelínovi Adell jen stručně sdělila, ať vypadne se Sídla a zapomene na to, že má dceru. A když Amélie ve své tlaku nepolevovala: “Lidé jako my se nerozvádí, ale když to nevyjde, tak tiše trpí, ale stále udržují určitý dojem!” Adell jí stručně sdělila, že tímto okamžikem přebírá svou roli hlavy rodu a jestli se Amélii nelíbí její rozhodnutí se rozvést, může se sebrat a ze Sídla vypadnout. A tím dosáhla něčeho neuvěřitelného. Křehká Adell přinutila Amélii se stáhnout a na dlouhé měsíce dát pokoj.
Šarla mezi tím stihla v klidu vyrůst v batole.
  7f5f84cf8a_102592602_o2
Dle předpokladů lancasterovské oči nezdědila, ale alespoň byla stejně nadprůměrně okatá jako její matka, jen na toho Lancastera to nestačilo. Adell to bylo jedno. Od krutého rozchodu s Vendelínem jí bylo tak nějak jedno všechno. Péče o Šarlu tedy zůstala na čerstvě plnoleté Gabriell. Ale ani s povinnostmi hlavy rodu to u Adell nebylo lepší. Biance se narodila dcera Ladoňka, Adell je to jedno, Ester se stala lékařkou, Adell to nezajímá. Když Amélie viděla, že z Adell už veškerá bojovnost vyprchala, začala se pomalu a nenápadně zase chápat otěží rodu. A než se kdokoliv nadál, skákali už zase všichni podle Amélie.
Začala tím, že běžela k Biance zkontrolovat zda Ladoňka nemá lancasterovské oči, ale její obavy či naděje zůstaly nepotvrzeny.
Ladoňka byla úplně obyčejné, docela hezké batole.
00e750c020_102592605_o2
Co tedy Amélii zaujalo daleko více než Ladoňka, bylo Biančino další těhotenství, nacházela se sice ještě v prvním trimestru, ale Améliino bystré oko je odhalilo. Nejprve se chtěla vztekat, další těhotenství a bez jejího svolení či příkazu! A k tomu ještě to stěhování. Bianca s Jindřichem, totiž dodrželi, co si slíbili a krátce po zjištění druhého těhotenství se přestěhovali na menší ranč s velkou zahradou, kde se jejich dětem bude dobře vyrůstat.
05fb30794c_102592606_o2
Když tedy Amélie pochopila, že Bianca už je mimo její dosah a zakládá si jakousi vlastní chudou větev Lancasterů, rozhodla se znovu zkusit své štěstí u Ester, protože hned jakmile se dozvěděla, že je z Eseter lékařka, její zájem o ni zase prudce stoupl.
Kdo by to kdy do divné Estery řekl, že se rozhodne pro kariéru v medicíně? Ale asi jí to moc nenese, spokojeně se ušklíbla Amélie, když ťukala na oprýskané dveře toho pidi domku, kam se Ester odstěhovala po odchodu ze Sídla. Měla pravdu, Ester totiž ve skutečnosti ještě ani nebyla lékařka, ačkoliv tak díky svým vědomostem působila. Zatím pracovala v nemocnici jako pomocná síla, ale díky svým schopnostem se pomalu ale jistě propracovávala v kariérním žebříčku vzhůru a široko daleko nebyl nikdo, kdo by si nebyl jistý, že má před sebou zářnou budoucnost.
Když Ester otevřela dveře a Amélie pohlédla do jejích podivných očí a tváře, která odchvíte kdy se odstěhovala ze sídla snad nezestárla o jediný den, ačkoliv od té doby uplynulo několik let, napadlo ji, zda si přece jen neukousla příliš velké sousto…

5 komentáře

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.