antea.blog.cz,  Příběh rodiny Lancasterů

36. Příběh rodiny Lancasterů

6. Splněný sen

Když Adell u Šponáglů zvonila, bušilo jí srdce až v krku. Jak velká je pravděpodobnost, že by se jí Vendelín líbil a ona jemu? O tom, že to nebude ten pravý, nepochybovala. Byla Lancasterová a na lásku či nějakého pravého partnera nevěřila. Jen doufala, že se bude jednat o někoho, koho by mohla mít ráda.
A její toužebné přání se jí splnilo. Vendelín byl sice o dost starší než čerstvě dospělá Adell, ale zdálo se, že je to sympaťák, rozhodně si spolu měli co říct…
Když Adell přišla domů, vypadala spokojeně a Amélie byla nadšená, opravdu to vypadá, že se jí podaří úkol splnit!
Adell teď trávila většinu času hovory s Vendelínem, aby se jejich známost jaksepatří utvrdila. Brzy už byli přátelé, a od přátelství byl jen krůček k prvním něžnostem… Netrvalo dlouho a Adell se začala chtít vdávat. Amélie doslova nadskakovala nadšením a podporovala rozvíjející se vztah, jak nejvíce mohla.
Než ale nastal vytoužený den, postihl rodinu resp. Amélii další malér. Ester dosáhla plnoletosti a ještě ten den zmizela z domu. Bez jediného slůvka rozloučení. K Améliinu nesmírnému vzteku s ní ani nijak nediskutovala o dědictví, prostě si jen vzala svůj podíl, dokonce ještě o něco menší než jí náležel, sbalila se a odešla. Trvalo několik dní, než se jí Amélii podařilo vypátrat v pronajatém pididomečku. Udělala jí přednášku a rozhodla, že se Ester musí vrátit do sídla. Ester se jen ironicky ušklíbla a ukázala jí dveře. Vypovězená Amélie cestou domů soptila. Jak moc teď litovala, že si Ester nepodala, dokud mohla a tu její vzpurnost z ní nedostala. Teď už ale bylo pozdě, holka byla plnoletá a Amélie už nad ní neměla moc.
V rodině ale prázdné místo u stolu dlouho nebylo. Do rodiny se přistěhoval Vendelín.
4ff5f5ad87_102592524_o2 
A když se nedlouho poté ukázalo, že Adell je těhotná měla Amélie rázem jiné starostí než řešit Ester, protože Vendelín se do svatby příliš nehrnul… A bylo naprosto nemyslitelné, aby se některý Lancaster narodil mimo manželství.
Vendelín nakonec tlaku podlehl a byla svatba. Po svatbě přijal Vendelín příjmení Lancaster a byl rád, že má celou ceremonii za sebou..
Amélie byla spokojená. Dosáhla toho, čeho chtěla a další Lancaster je na cestě. Kéž by hned tenhle první si sáhl v genech hodně hluboko v rodové linii a byl tím, kdo vrátí do oběhu slavné Lancasterovké oči…
Dlouho se ale Amélie neradovala. Doneslo se k ní, že Bianca se vdala jen pár dní po Adell za svého kamaráda. Jindřicha Krapunákla, nyní již Jindřicha Lancastera a je s ním rovněž těhotná.
4220708e7e_102592530_o2
Když to Amélie slyšela, nevěřila vlastním uším. Jak si to mohla Bianca dovolit, kde vzala tu drzost, nezodpovědnost a odvahu zatáhnout do rodiny nějakého budižkničemu!
Ale Bianca si z Améliina hromování už nic nedělala. Měla svojí lásku, která ji před Amélií chránila a čekala s ním miminko, co víc si mohla přát? Nedávno se navíc přestěhovali do malého ale přece jen o trošku většího domečku než měli a slíbili si s Jindřichem, že než si pořídí další dítě, koupí si napřed pořádný dům, ale musí si pospíšit, nechtějí přece, aby mezi tím prckem co čekají a jeho případnými sourozenci byl velký věkový rozestup. Ale neviděli v pořízení domu problém, chce to jen, aby měli trochu času na něj našetřit. Oba mají v práci slušnou pozici a tak pokud nenastane nějaký nečekaný problém, bude domeček cobydup.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.