antea.blog.cz,  Příběh rodiny Lancasterů

34. Příběh rodiny Lancasterů

4. Divoké tempo

Zatímco Bianca dřela v práci, aby se mohla odstěhovat ze Sídla, nastoupila na střední školu Ester.
 c8d70b75cf_102592292_o2
Amélie se okamžitě jala organizovat jí život, stejně jako to dělala svým sestrám, ale jakmile začala Ester diktovat na jaké kroužky se má zapsat, setkala se jen s bezvýrazným pohledem tajuplných zelených očí. Bylo vidět, že Ester ani za mák nezajímá, jakým směrem by podle Amélie měla rozvinout své schopnosti a že jí ani nenapadne, aby něco z toho udělala.
Amélie zmlkla a stáhla se, věděla, že Ester je jediná v domě komu nemůže poroučet.
Ale aby byla upřímná věděla, že i kdyby Ester od teď až do smrti nepozvedla jedinou svou dovednost o stupínek výš, pořád by byla na úrovni, na kterou se většina lidí nikdy v životě nedostane a její sestry s velkou pravděpodobností nikdy.
Neměla proto nejlepší náladu, když jí Bianca s nadějí v hlase přišla oznámit, že byla povýšena na Členku volební komise.
Uštěpačně jí tedy odbyla, že to rozhodně není dost vysoký post na to, aby mohla opustit rodné sídlo a dál žít osamoceně.
Bianca odmítnutí oplakala, ale nevzdávala se. Věděla, že jednou ji Amélie pustit musí.
Ani Amélie nebyla spokojená s tím, jak rozhovor dopadl, a že si na Biance vylila vztek, který má na Ester. Umínila si, že tedy pokud Bianca nepoleví a bude opět brzy povýšena, dovolí jí se odstěhovat.
Její ústupek ale nebyl zcela bez postraních úmyslů. Adell dospěla a k Améliině obrovské radosti netoužila po ničem jiném, než co nejdříve založit rodinu a mít spoustu dětí. Teď bylo potřeba vyhledat jí vhodného partnera, který, když už nebude mít lancasterovské znaky, což je jasné, tak bude alespoň z nějaké významné místní rodiny. Třeba jejich sousedi z vedlejších panství, čerství zbohatlíci Buchaltrovi nebo stará tradicí posedlá rodina Landgraabů. Ještě je tu také moderní rodina Untervasilů, žijící dole v městečku. Takových možností! Améllii se z toho až točila hlava. Neměla teď čas řešit Biancu a snad bude i lepší, když se jí doma nebude plést pod nohy…
Ve stejném hektickém a bláznivém tempu běžely i další dny a nebyl čas na nic jiného než na Adell a její dospělost. Zcela tak zaniklo, že nejmladší obyvatelka domu, Gabriell se stala teenagerkou.
260eeaa760_102592302_o2
Na Gabriell bylo vidět, že se jedná o nejmladší členku rodiny a že byla ponechána tak nějak jen sama sobě a nikdo jí nějak moc neřešil. A tak Gabriell v ničem nevynikala a byla po všech stránkách průměrná. Dokonce ani její vlastní sestra o ni nejevila větší zájem, než o kohokoliv jiného, takže nulový, a často se stávalo, že uplynul celý den, aniž by Ester na Gabriell promluvila jediné slovo. Ale taková Ester prostě byla, mlčenlivá a uzavřená a Gabriell to tak brala. Věděla prostě, že není nic extra a v ničem výjimečná. Upřímně vzato vůbec neměla pocit, že patří do významného a bohatého rodu Lancasterů. Vůbec jí to tak nepřišlo a ani do budoucna nepočítala s tím, že by jí její původ přinesl nějaké výhody. Tak nějak tušila, že s ní už rod Lancasterů jaksi nepočítá. Ani nevěděla, jestli je spíše ráda nebo ji to mrzí. Ale věděla, že než si to sama srovná v hlavě, bude snažit splynout se zdí, vždy když bude v blízkosti Amélie, aby na ní náhodou neulpělo Améliino oko hledající novou oběť k sekýrování.
Vždyť Adell už vyslala do práce, aby se mezi lidmi trošku otrkala, než zůstane jen na mateřské a sama Amélie pomalu začala obcházet vhodné rodiny, jestli by nenašla někoho, kdo by se jí pro Adell zamlouval. Může se stát, že se Adell velmi brzy vdá, Bianca odstěhuje, Ester na Amélii kašlala a kdo tedy zbude, až se Amélie vydá hledat někoho koho by mohla cepovat?
Ona, Gabriell.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.