Myslím

Bloggeři spojte se! Aneb Facebook nás zradil.

Pro bloggery a další tvůrce závislé na Facebooku, přichází doba temna. Facebook zavedl nová pravidla…

 

To, že nová Facebooková pravidla mají znevýhodňovat příspěvky žádající o lajky a sdílení by mi až tak nevadilo, protože sama tyhle příspěvky nemám ráda. Jenže ono je to daleko horší.

Je to pěkný průšvih. Facebook odstranil Ticker!

 

Ptáte se, co to Ticker je?

Ticker byla takový malý, ale šikovný boxík vpravo nahoře vedle novinek, díky kterému jste mohli snadno a lehce špehovat své přátele. Právě on vás informoval pokud váš přítel něco lajkoval a komentoval. A teď je s tím konec. Místo toho je jsou tam Stories a pod nimi náhled na jednu ze stránek, které spravujete.

 

 Proč je to pro bloggery průšvih?

Protože díky tomu, že byli přátelé informováni o činnosti přátel se naše články dostaly k daleko širšímu počtu čtenářů. Stačilo, aby někdo na Facebooku lajknul nebo komentoval náš článek a hned tím dostalo „echo“ dalších několik desítek nebo dokonce stovek lidí, že u nás na blogu je něco zajímavého.

Jenže smůla!

Všechno dobré jednou končí,
Ticker už je minulostí.

Řešení?

Každá situace má své řešení a i tady je jich hned několik:

 • Placená reklama – tento krok Facebook udělal právě kvůli tomu, aby se zvýšily jeho příjmy z reklamy. Sama jsem nad tímto řešením krátce uvažovala, ale nakonec jsem ho pro svůj blog zamítla.
 • Lajkujte stránky – nové články se tak budou objevovat na zdi a podpoříte bloggera tím, že ho někdo čte.
 • Sdílejte! Když vás článek zaujme, sdílejte ho na svou zeď, do FB skupin, kam by se hodil. Posílejte ho prostě dál mezi lidi.

 

Největší ocenění, kterého se blogger nebo bloggerka můžou dočkat je to, když je o jejich tvorbu skutečný zájem.

 

Takže v duchu mého článku, pokud vás můj blog baví, dejte lajk mým FB stránkám (nahoře v záhlaví) a sdílejte článek, aby si ho mohli přečíst i další lidi, které může také zaujmout 🙂

 

 

10 komentáře

 • Tereza

  Změny jsem si ani nepovšimla, takže to nějak jde mimo mě.
  Btw. Trošku by to chtělo upravit článek, máš mezi odstavci strašně široké mezery 🙂 Nevím, jestli to děláš schválně, aby článek vypadal delší, ale moc to nefunguje 🙂 Přebytečné mezery bych odstranila 🙂

 • Ali cajazpalaca

  Buď rada. My sa ser. . S prieskumníkom. Ani nepoviem o akú čítanosť ma to pripravilo a nemyslím len seba. Myslím že celý FB ide kamsi. Ak takto budú fungovať a vymýšľať hlúposti len aby zarobili ľudia sa na to vuprdnu.

 • Lenn

  Ty jo, tak já si třeba vůbec nevšimla, že to je pryč 😀 a to jsem to skryté neměla. Každopádně já vždycky preferovala raději klasické sdílení a nelíbilo se mi, že v tom panelu každý vidí veškerou mou aktivitu. Takže jsem za to ráda, že to odstranili.

  • Antea

   Mně jako běžnému uživateli se to monitorování taky nelíbilo. Ale mně jako FB šmírákovi a bloggerovi to bude hodně chybět 😀

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.