antea.blog.cz,  Příběh rodiny Lancasterů

30. Příběh rodiny Lancasterů

10. Další cesta

Nyní bylo na Amélii, aby sama určila, jakou cestou se bude rod dále ubírat. Její úloha se jí hnusila, ale bylo to poslední přání její matky a také její hlavní životní náplň.
Dlouho váhala. Měla by se pokusit zrealizovat matčin zvrácený plán? Nebo najít ženicha s odpovídajícím vzhledem, přinutit Adell, aby si ho vzala a rodila děti, dokud se nenarodí “pravý Lancaster”?
Ne, tohle ona odmítá! Udělá to, co bude správné. Pokud Josefínina dcera Ester nebo to druhé malé co čeká, bude mít vzhled pravého Lancastera, patří Lancaster manor jim a Amélie ani její sestry jim nebudou stát v cestě. Vlastně je to pro ně úleva a vysvobození.
Ale zprávy od Josefíny a Origenése byly špatné. Nejen že Ester Lancasterovské oči nezdědila, ale dokonce ji napadl upír a nakazil vampirismem. Navíc nedávno zemřela Oksana a teď i její dvojče Django. Poslední naděje rodu se tedy upírají k Esteřině malé sestře Gabrielle, jen ona jediná může rod zachránit. Pokud selže i tato možnost, musí Amélie coby hlava rodu vymyslet řešení. A všichni vědí, že řešení existuje, byť je proti všem přírodním a lidským zákonům a je natolik zvrácené, že ho zatím ani nikdo nezmínil.
Zatím se situace u druhých Lancasterů stále zhoršovala. Z Ester se stala upírka a Origenés zemřel. Takže na péči o obě malé dcery, přičemž Gabrielle byla stále ještě miminko zbyla jen stará Josefína, která už to také měla za pár.
Bylo třeba něco udělat, ale co?
Rozhodla se, že ještě nějakou dobu počká a pak je pozve bydlet na sídlo. Nemá smysl, nechat po Josefínině smrti sebrat holky státní péčí, když sen na sídlo všichni pohodlně vejdou.
Než to ale stačila udělat, dorostla Gabriella a vše bylo v háji. Měla stejné oči jako Adelle. Tudíž, více než obyčejní lidé, alé méně než Lancaster.
Amélie byla v koncích, pozvala Josefínu s dcerami na sídlo. Byla celkem ráda, že Josefína její pozvání přijala, potřebovala totiž někoho, kdo by posoudil složitý a děsivý plán, který ji napadl.
Kdyby se jim podařilo najít přesné místo, kde zemřel Django a zmocnit se jeho popela, mohly by ho oživit. A poté, co by obživl, by se mohl nechat vytvořit v laboratoři jeho klon, kterému by ale nechaly upravit DNA tak, aby jeho dětem s Adelle, protože ta by je mít musela, nehrozilo postižení.
Amélie až zatrnulo hrůzou ze zvrácenosti plánu, který vymyslela, ale byla to jediná cesta jak rod zachránit.
Josefína se plánem zdála být přinejmenším zaujata, konec konců i ona selhala při snaze dát rodu pravého dědice, ale nechala si čas na rozmyšlenou a ráno až se vyspí, řekne Amélii jasnou odpověď.
Bohužel to skončila stejně jako u její sestry Terry, svou odpověď si vzala do hrobu.
Mladičká Amélie v tom teď byla úplně sama.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.