antea.blog.cz,  Příběh rodiny Lancasterů

3. Příběh rodiny Lancasterů

Já jsem varovala, že se ten příběh zvrhl… Na druhou stranu je to zajímavé, protože takový průběh příběhu jsem neplánovala, ale prostě jsem se musela přizpůsobit vývoji hry.

Ztráta jistot
Byla těhotná! Arabellu zalila vlna bezmyšlenkovitého vzteku. Ačkoliv v ložnici nebyl Simis sám a ona sama měla na celé této nadílce stejný podíl jako on, ne-li větší, veškerou vinu kladla na Simise.
“Idiot, neschopný maminčin mazánek, co to dělal podruhé v životě…!” zuřila bezmocně Arabella, když opět zvracela do sněhu na zápraží, kam se vyšla nadýchat čerstvého vzduchu, ale už se nedalo nic dělat.
4723be71aa_101434217_o2
Okamžitě běžela zavolat Simisovi, aby hned přišel a do hodiny byl Simis přede dveřmi.
“Jak jinak, pitomec bezpáteřní!” Ucedila rozzuřeně Arabella, krátce předtím než otevřela dveře.
Sotva Simis překročil práh, začala na něj chrlit svoje obviněn o tom, jaký je neschopný idiot, co si neumí dát pozor. Jak jí zničil život, když se jí konečně v práci začalo dařit, a co ona s dítětem, sama bez peněz a ať se k tomu kouká postavit jako chlap a urychleně si jí vzít dřív než to na ní bude vidět. Přece nebude na vlastní svatbě vypadat jako zbouchnutá blbka. Celou dobu co na něj ječela Simis mlčel, jediná jeho reakce byla, že poté, co řekla slovo těhotná, zbledl.
Když Arabella dokončila svůj tyátr Simis na ni pohlédl a ona v jeho očích spatřila to, co nikdy předtím. Tvrdost.
Pomalým, klidným hlasem jí Simis seznámil s několika fakty. Je ženatý a má dvě děti Michaela a Bellu. Tu noc si od té doby vyčítal, a jelikož je silně věřící, prosil boha za odpuštění, modlil se, ale nyní vidí, že to nestačilo a přišel trest. A on se postará, aby on i Arabella svou vinu odčinili jako dobří křesťané.
On opustí svou dobrou ženu Jocastu a své skoro dospělé děti, aby poskytl dobrý křesťanský domov tomuto nenarozenému dítěti a Arabellu si do týdne vezme.
Když domluvil, Arabella se nezmohla na slovo, na prsou cítila chlad a poprvé ji napadlo, jestli to byl ten nejlepší nápad, říct mu že čeká jeho dítě a nutit ho do svatby. Ale ona necouvne, zbabral to a teď se o ni musí postarat.
V koutku duše sice byla šokována tím, že je ženatý a je tak rychle ochoten svou ženu opustit, ale rychle našla vlastní vysvětlení. O svém soukromí nikdy nemluvil, vždy jen poslouchal a nikoho nezajímal natolik, aby mu kladl otázky. A že svou ženu tak rychle opustil? Je stará! Vždyť s ní má dvě dospělé děti a Arabella je mladá a krásná, tak kdo by se čemu divil? Jediné, co jí vrtalo hlavou i nadále, bylo to jeho žvanění o bohu. Ona sama, byla zapřisáhlá ateistka a všechny, co v neděli vymetali kostelní lavice a odírali si tam, kolena považovala za idioty. Sice se tím vysvětlilo to jeho děsné oblečení, ne mamánek, ale katolík, ale přesto ji to zarazilo.
56372020d9_101434236_o2
Ale ať je to jak chce. Že je neschopný idiot už zjistila na vlastní kůži, takže toto ji nijak zvláště nepřekvapilo. Venku ať si dělá, co chce, ale domů jí to tahat nebude a navíc je jí to stejně fuk. Hned jak porodí, tak se vrací do práce a s dítětem ať si je doma on, když si neumí dávat pozor! Navíc, kdo ví, jak to stou svatbou bude…
“Tváří se sice jako svatoušek, ale pochybuji, že to s rozvodem půjde tak rychle. Jeho žena do toho přece má také co mluvit a přece ho na slovo neposlechne,” uklidnila se Arabella polohlasně. O to větší šok pro ni byl, když o dva dny později otevřel Simis dveře jejího domu, jak se dostal k vlastnímu klíči Arabella nevěděla a oznámil jí, že pozítří se berou. Byl rozvedený! Jeho žena nejen, že na slovo udělala, co řekl, ale dokonce jim i poslal oblečky po svých vlastních dětech, aby nemuseli do začátku utrácet.
Arabella byla zmatená. Nevěděla, jestli má být víc šokovaná, ona ho na slovo poslechla, nebo vzteklá, co si myslí posílat jí staré hadry? Původně je chtěla okamžitě vyhodit, když ale viděla, jak se Simis zatvářil, když s nimi v náručí vyrazila k popelnici, zatrnulo v ní a raději se vrátila domů a hodila je do prádelníku. Když pak večer usínala sama ve své posteli, Simis s ní odmítl sdílet lože, dokud nebudou manželé, znovu si položila otázku, zda to s tou svatbou je dobrý nápad.
ed9d6fd97c_101434253_o2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Export1

Export1

5 komentáře

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.