antea.blog.cz,  Příběh rodiny Lancasterů

29. Příběh rodiny Lancasterů

9. Adell

Po návratu z porodnice odložila Terra novorozenou Adell do postýlky a sama se jala nabírat síly, o které přišla namáhavým porodem. Péče o novorozeně tak zbyla opět na Bořka, kterému už ale docházely síly. Byl z něj už vetchý stařík a bylo s podivem, že dosud žije.
Netrvalo ale dlouho a vyčerpávající tempo si na Bořkovi vybralo svou daň. Stalo se to krátce po návratu z práce, kde se vypracoval až na pozici cukráře. Ohříval si zrovna své staré kosti u krbu, když zvedl hlavu a pohlédl rovnou do tváře smrti.
  da1499e76e_102532764_o2
Odešel důstojně, nesmlouval a přijal smrt jako muž.
Jeho smrt nejvíce zasáhla Amélii, která tak přišla o svého nejbližšího člověka. Velkou ranou byla ale překvapivě i pro Terru, která nyní sama zůstala na péči o dvě malé děti a navíc Bořka přes všechny jejich rozdíly měla ráda.
A další rána pro Terru měla velmi brzy následovat. Adell povyrostla a ukázalo se, že ačkoliv je na tom se vzhledem očí lépe než její sourozenci a je tedy dědičku Lancaster manor, pořád to není dost, aby předala dalším generacím plnohodnotný gen. Bylo třeba sehnat někoho kdo ten gen má, dalšího Lancastera! Jenže kde ho vzít, jediní další živí Lancasteři jsou její sourozenci, kteří nemají potomky a navíc už budou příliš staří na to, aby je měli. Nemluvě o tom, že takhle blízká příbuznost nedá vzniknout zdravým dětem. Přesto se Terra rozhodla vše prověřit a ukázalo se, že má štěstí. Kdysi malá Josefína už je dospělá, má přítele a stále ještě může mít děti, vždyť také byla ze všech sourozenců nejmladší. Ani na okamžik se tedy nerozpakovala, sbalila Amélii věci a poslala ji do domu svých sourozenců. Ty k tomu, aby se Amélie ujali umluvila tím, že teď po Bouřkomilově smrti péči o tři děti nezvládá… A díky tomu, že Amélie u nich začala bydlet měla Terra skvělou záminku proto, aby chodila na návštěvu. Veškerý čas co v domě strávila, ale netrávila s dcerou nýbrž hučením do Josefíny, ať si pořídí dítě.
Netrvalo dlouho a Josefína jejímu tlaku podlehla. Pamatovala si Terru jako hodnou holku, která jí v dětství nahrazovala rodiče, určitě to s ní tedy myslí dobře…
Zatímco Josefína čekala své první dítě, dosáhla v klidném prostředí domu Amélie teenagerského věku.
c3a1678ade_102532765_o2
Vzhledově byla Amélie věrnou kopií svého otce, ale její duševní schopnosti připomínaly spíše matku. Byla premiantkou třídy a ve volných chvílích se vzdělávala v alchymistickém umění a kouzlech, přesně jak slíbila otci. V domě ale své nadání i nadále tajila a to i přes to, že Josefínin partner a budoucí otec dítěte čaroděj byl. I přes to měla Amélie strach, že kdyby si přestala dávat pozor, doslechla by se o jejích schopnostech matka a bylo by zle.
A dobře udělala. Jedno dne ji matka bez slova vysvětlení povolala zpět do sídla. Ukázalo se, že je už příliš stará na péči o děti a především pokud zemře je potřeba, aby s dětmi byl někdo starší sedmnácti let, aby nešly do děcáku a tak přošla řada na Amélii. Terra pro ni ještě měla mnoho pokynů, o rodu, jak zachovat jeho čistotu a další, ale o tom jí poví až ráno.
Nikdy k tomu ale už nedošlo, protože tu noc Terra zemřela.
c1ccc4d1a4_102532766_o2
Opustila Tento svět s pocitem selhání, že po sobě nenechala plnohodnotného Lancastera

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.