antea.blog.cz,  Příběh rodiny Lancasterů

28. Příběh rodiny Lancasterů

8. Tajemství

Jak Terra řekla, tak se i stalo. Bořek se ani nepokoušel odporovat a tak zanedlouho rostl Teře v břiše jejich třetí potomek. Jak moudré a prozíravé rozhodnutí to bylo Terra plně ocenila, až když Bianka povyrostla a ukázalo se, že jde stejně do podoby Bořka jako předtím Amélie a tudíž se žádné Lancasterské oči nekonají.
834ddf47e7_102425236_o2
Pro Terru to byl obrovský šok, byla si tak moc jistá tím, že Bianka bude její vytoužená dědička… Naprosto o děvčátko ztratila zájem, což Bianka velmi těžce nesla. Tak Terra v komoře vyhrabala hračku, kterou jí k narozeninám poslali nějací Loukotovi. Údajně se opět jedná o kouzelnou hračku, asi stejná edice jako ta, kterou k narozeninám obdržela Amélie. Předtím Teře hračka pro Bianku nepřišla dost dobrá, ale vzhledem k tomu, že ani Bianka není pravý Lancaster bude pro ni stačit a Terra se alespoň zbaví neustále natažených dětských ruček jež chtějí pochovat. Péče o holčičku tak zbyla opět na Bořkovi.
Ten se sice o Bianku staral rád, ale nebylo to takové jako s Amélií, která byla jeho krev a následnice.
Jako jediná z jeho dětí, už totiž věděl, že ani nenarozený potomek gen nezdědil, byla čarodějka, stejně jako on. Byla to jediná věc, kterou Teře nikdy neřekl a která mezi ním a Amélií vytvořila neopakovatelné pouto. Pomáhal dcerce vyrovnávat se s prvními projevy magie, skrývat je před matkou, jejíž reakci si ani jeden z nich nechtěl představovat.
Snažil se naučit dcerku vážit si sebe sama a povznést se nad celou záležitost s Lancastery. A také ji připravit na život čarodějky a alchymistky, který si jeho dcera sama vybrala. Budoval v ní touhu po dávno zapomenutých vědomostech, které dnes znalo jen pár vyvolených a vědom si toho, že sám už tu dlouho nepobude, kladl jí na srdce, ať si šetří a střádá peníze, aby byla připravena.
Na co? Na odchod. Když vše dobře dopadne, dospěje a odejde dříve, než matka její tajemství odhalí a vyhodí ji. Pokud ne, čeká ji těžký čas pod střechou sídla, kde jí matka bude dělat ze života peklo.
V tajných přípravách ubíhal čas a netrvalo dlouho a na stárnoucí Terru přišly bolesti. Bořek ji rychle odvezl do porodnice, jenže i přes perfektní lékařskou péči to dlouho vypadalo, že kvůli Teřině vysokému věku vše dopadne špatně a porod nepřežije ani ona ani dítě. Až v posledních vteřinách se vše otočilo a porod zdárně dopadl. Terra svírala v náručí droboučký křičící uzlíček, ale v myšlenkách byla naprosto vzdálena mateřským starostem. To, co se jí honilo hlavou byly myšlenky hodné matriarchy rodu a zněly jednoznačně: Ať v sobě nese gen pravých Lancasterů!

Jeden komentář

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.