antea.blog.cz,  Příběh rodiny Lancasterů

25. Příběh rodiny Lancasterů

5. Jsme rodina!

Zprávu o Teřině těhotenství přijal Bořek,jak už bylo jeho zvykem, s klidem. Žádné klekání si a žádání o ruku. Nic. Jen poznamenal, že pokud to bude holčička, zdědí krásné velké oči po mamince. To si ostatně přála i Terra. Velké a výrazné oči byl jejich rodinný znak a ona si nedokázala představit, že by porodila dalšího Lancastera, který byl nebyl okatý.
Plány na přestěhování, které se zdály v nedohlednu, se nyní přiblížily tak až to děsilo. Ekonomickou stránku věci jim usnadnily poměrně velké prémie, které Terra dostala v práci. I když to sice ani zdaleka nestačilo, přece jenom to bylo o dost více, než měli předtím a pomohlo jim to učinit rozhodnutí. Na jaře se stěhují!
Zatím co se soustředili na co největší množství vydělaných peněz se Teřino bříško kulatilo. Uprostřed těhotenství přišla nabídka, jaká se neodmítá. Radnice ji požádala, aby vytvořila 15 obrazů na vyzdobení veřejných budov ve městě. Teře se téměř zastavilo srdce. Tyto zakázky byly pověstné nejen svou časovou náročností, ale zejména obrovskou výší odměn. Pokud se jí podaří zakázku splnit, už si nemusí se stěhováním dělat starosti. A dlouhá doba, kterou malováním stráví, jí pomůže zbavit se nudy, která ji v těhotenství trápila…
A opravdu! Když o pár měsíců později přišla na svět malá Amélie, nebyla ještě ani v polovině zakázky.
d2193c977e_102424722_o2
Narození miminka sice převrátilo život rodiny vzhůru nohama, přesto se Terra ve volných chvílích snažila věnovat se zakázce i nadále. Přece jenom stěhování se blížilo…
Byly ale dny, kdy Terra už nemohla. Náročná péče o miminko a neméně náročná práce na zakázce si na ní vybírala svou daň. Byla bledá, podrážděná a naprosto vystresovaná. Poprvé v životě se totiž setkala s něčím, co se bála, že nedokáže zvládnout.
Bořek pomáhal, co mohl, ale sám nevěděl co dřív. Budovat kariéru, pracovat na své postavě, pomáhat s domácností nebo s péčí o dítě.? Terra mu to nijak neusnadňovala, jenom se vztekala a ječela a situace v domku se stávala tak nepříjemnou, že i Bořkův věčný úsměv se povážlivě ztenčoval až zmizel docela.
Ale navzdory tomu všemu bylo o malou Amélii vždy vzorně postaráno a miminko zdárně prospívalo, a když se zakázka konečně přehoupla přes polovinu, zdálo se, že to nejhorší má rodinka za sebou. Amélie spinka v postýlce s hračkou kterou jí poslala jakási prapra…pratetička Bernice. Amélie ani Bořek netušili, kdo to je, a oba byli přesvědčeni, že Bernice je z rodiny toho druhého. Ale Amélie si údajně kouzelnou hračku oblíbila a tak původ tajemné Bernice upadl postupem času v zapomnění.
Povzbuzeni zklidněním situace v domě se Terra a Bořek zasnoubili. Přišlo jim to jako vhodná tečka a zároveň jako potvrzení, že těžké chvíle jejich vztah nezničily, ale naopak jej posílily.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.