antea.blog.cz,  Příběh rodiny Lancasterů

24. Příběh rodiny Lancasterů

4. Bouřkomil
Když se konečně ozval zvonek, přistoupila Terra ke dveřím a rozechvěle je otevřela. Co za člověka na ni čeká na druhé straně?
Na druhé straně na ni čekal Bořek, nikoliv Bouřkomil, ale Bořek, zkráceně Bóřa.
05fb2635a7_102415656_o2 
Milý pohodář se smyslem pro humor a touhou stát se pětihvězdičkovým kuchařem, ale nulovou snahou svého snu dosáhnout.
Netrvalo dlouho a Bořek se k Teře nastěhoval. Doma nechal manželku Evoslavu a naštěstí už dospělou dceru Marii, které její žal nad rozpadem manželství rodičů pomůže zvládnout partner August, divný patron, kterého Bořek nikdy neměl rád, ale to už není jeho problém. Začíná nový život a bude mít novou rodinu. Je na čase, aby se o sebe jeho dospělá dcera postarala sama.
Krátce poté, co se začali Bořek a Terra žít společně objevovala se v Bořkově životě jedna změna za druhou. Nejdříve odešel ze své práce v knihkupectví a začal pracovat v místním bistru jako pomocník v kuchyni, byl to první krok, který ho na cestě k vysněnému povolání donutila Terra udělat.
A další kroky následovaly. O pár dní později začal po nocích v knihovně studovat kuchařské knihy. Netrvalo dlouho a byl i rozvedený a začal pracovat na své kondičce, protože Terra usoudila, že by mu prospělo, kdyby trochu shodil. Zkráceně řečeno, od chvíle kdy se s Terrou poprvé políbili, byl ztracen.
Ale ani Terra nezahálela. Dosáhla postu Mezinárodní super agentka a v práci už neměla kam postupovat. Nastal tedy čas začít se s Bořkem pokoušet o miminko. Po vzájemné poradě totiž dospěli k názoru, že před tím než se přestěhují na Teřino vysněné místo, se do domečku vejdou i s jedním dítětem.
Ani jednomu se totiž nechtělo stěhovat se uprostřed zimy a do sparťanských podmínek. Zejména když můžou počkat, ještě více našetřit a přestěhovat se rovnou, když bude první patro domu hotové a oni už budou mít pohodlí.
A tak se drželi vytyčeného plánu. Bořek na sobě pracoval a brzy se dočkal prvního povýšení, Terra se soustředila na péči o rodinný krb a společně pracovali na miminku. A zejména na posledním bodu plánu asi pracovali velmi intenzivně, protože se velmi brzy zadařilo a Terra mohla Bořkovi oznámit radostnou novinu.
c7ba129af3_102415669_o2
 Export1  Export1

4 komentáře

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.