antea.blog.cz,  Příběh rodiny Lancasterů

21. Příběh rodiny Lancasterů

1. Rutina

Jak moc se dříve Terra matčiny smrti obávala, nakonec zjistila, že většina obav byla zbytečná. Jistě, smutek a pocit opuštěnosti byl strašlivý. Ale péče o sourozence se ukázala daleko snadnější, když u toho člověk ještě nemusel pečovat o nemocnou a takřka nemohoucí matku.
Konečně si Terra našla čas došlápnout si na Fínu, aby nezanedbávala učení a dodržovala dohodu ohledně dovedností a dvojčata, aby dělal své domácí úkoly. Když Terra viděla odpor dvojčat ke škole, dala jim na vybranou. Buď začnou pracovat na svých školních výsledcích, nebo si najdou brigádu a pomůžou rodinnému rozpočtu, protože úspory po rodičích jim dlouho nevydrží. Samozřejmě se rozhodli každý jinak, protože jak si rudohlávci byli podobní vzhledově, tak moc se lišili povahově. Vzpurná Oksana si vybrala brigádu a už druhý den přišla s tím, že je Recepční v místních lázních. Tichý Django naopak přišel s tím, že se přihlásil do Debatního kroužku a studijního klubu.
A tak byli konečně zase všichni spokojení. Terra se starala o domácnost a dohlížela na své sourozence, a když měla mezi tím volný čas, věnovala se buď učení, nebo malbě obrazů, aby se mohla, co nejdříve odstěhovat.
Občas se sourozenci sice pokoušeli vzbouřit. Protože proč by měli Terru poslouchat není to přece jejich máma! Ale jakoukoliv vzpouru zničila Terra hned v zárodku. Navzdory nízkému věku měla v sobě hodně z jejich otce, což jí propůjčovalo vážnost a autoritu.
I to jak se klidně a bez zaváhání chopila ze dne na den role hlavy rodiny si zasluhovalo úctu a sourozenci si toho byli velmi dobře vědomi. Jen je to někdy prostě hrozně štvalo.
Ale nejenom oni, i Terra měla výhrady k tomu, jak žijí a vše se vygradovalo, když oslavila osmnácté narozeniny.
9098f7ce02_102172405_o2
Když dosáhla plnoletosti a úspěšně odmaturovala, celým svým srdcem toužila rozletět se do světa, jak o tom snila, dříve. V jednu chvíli dokonce zvažovala přivést dětem opatrovníka a sama se odstěhovat, jak si přála, ale nakonec ji zadržela vzpomínka na otce. Tohle by totiž její táta nikdy neudělal. Nakonec se rozhodla, že počká, než budou dvojčata dospělá. Ona si zatím najde práci.
Rozhodla se pro kariéru u policie a než přijde její čas namaluje nějaké další obrazy, aby měla více peněz na budování svého domova.
Zatímco čekala na plnoletost dvojčat, vyrostla i malá Josefína z dětských bačkůrek a nazula teenagerské boty.
 dfc97703b8_102172406_o2
Stejně jako Django i ona se rozhodla. Že se bude raději věnovat škole než zaměstnání a přihlásila se do Hudebního a Dramatického kroužku. Konečně se mohla bez překážek věnovat tomu, co milovala celým srdcem, umění! A zejména hudbě.
Export1
Export1

2 komentáře

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.