antea.blog.cz,  Příběh rodiny Lancasterů

14. Příběh rodiny Lancasterů

Malá Terra roste a prospívá. Josef se v ní vidí, ale většina péče spočívá na Líze…

7. Terra
Dny plynuly a Terra rostla. Vždy, když se Josef vrátil z mise, ji ani nemohl poznat, tak velké dělala pokroky.
Užaslý Josef Líze často říkával: “ještě nedávno to byl malý okatý uzlíček a dnes jí češeme vlásky a začínáme učit první slova a chodit na nočník…”
eda94e66f4_101753953_o2
Líza se jen chápavě usmála. Ona Terriny pokroky tak nevnímala, protože na rozdíl od Josefa, který i po Teřině narození odmítl dát v práci výpověď, ona od dcerky neodjížděla a tak to viděla jinak.
Ona věděla, že mají doma normální průměrné batole, kdežto onnbyl nezvratitelně přesvědčen, že mají doma to nejúžasnější, nejnadanější a nejdokonalejší dítě, co kdy tahle země nosila.
Kdykoliv byl doma, neustále si s malou hrál a téměř ji nedal z ruky. Líza si sice uvědomovala, že si takhle doma vychovávají malého mazánka, ale nic nenamítala. Josefovi se kvapně blížilo sedmdesát let, začínaly se mu třást ruce, zapomínal a konec, který se kdysi zdál v nedohlednu se náhle děsivě blížil.
Děkovala osudu, jaké je Terra hodné dítě. Kromě touhy po tom, aby se jí stále někdo věnoval se zdálo, že ji Joseffovo nekonečné rozmazlování nijak nepoznamenalo.
Nikdy se nestalo, že by si vynucovala něco pláčem a nikdy v životě v obchodě nezažila, aby sebou malá praštila na zem a řvala, dokud nedostala to, co chtěla, což byl častý zážitek většiny místních matek. A ačkoliv bylo náročné se dítěti nonstop věnovat, zejména, když byl Josef na misi, zdálo se, že to nese ovoce.
Ze všech stejně starých dětí, to byla Terra Lancasterová, kdo první volal máma a táta a ze všech místních rodičů to byli právě rodiče Terry Lancasterové, kteří sebou na výlety nemuseli tahat plínky, protože jejich dcerka si uměla říct, kdy potřebuje na záchod.
A zrovna, když si malá Terra poprvé došla na nočník, prozradila Líza Josefovi své velké tajemství. Byla znovu těhotná!
Export1
Export1

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.